Ne İzledik? | Louis Wain’in Renkli Dünyası

Çalışkan oyuncu Benedict Cumberbatch’in başrolünü üstlendiği The Electrical Life of Louis Wain, yaklaşık iki saatlik, biyografi niteliğinde bir film. On dokuzuncu yüzyıldan bir ressamın hayatını konu alan yapım masalsı anlatımıyla dikkat çekiyor ve duygusal anlamda çok da kötü denmeyecek sonuyla yüzlerde buruk bir gülümseme bırakıyor.

En son izlediğim ödüllü filmindeki karakterinin aksine burada gayet sempatik birini canlandıran Cumberbatch, zeki karakterleri ne kadar iyi taşıdığını da bizlere bir kez daha göstermiş oluyor. Deha düzeyinde diyebileceğimiz adamın tavırları, konuşması, her şeyiyle oyuncunun üstüne çok güzel oturmuş.

Yer yer hayli dramatik olaylara yer verilse de, film bunu çok sakin şekilde yapıyor ve üzüntüyü baymadan yaşatmayı başarıyor. Yormayan bir hikaye ve oldukça tatlı bir aşkın da katkısıyla kendinizi zaman zaman kitap okuyor gibi hissediyorsunuz. Kadrosunda Claire Foy Sharon Rooney ve Toby Jones gibi sevilen isimlerin de bulunduğu The Electrical Life of Louis Wain, ülkemizde 2021 yılının sonunda vizyona girmişti.

Yaşadığı dönemde büyük etki yaratmış iyi niyetli bu sanatçının yaşam öyküsünden kesitler izlemek isterseniz 6.8 imdb‘li bu Amazon yapımı filme bir şans verebilirsiniz, biz çok keyif aldık! Görüşmek üzere.