Modern Family’nin Öğrettiği 6 Hayat Dersi!

Modern Family, en az komedisi kadar, duygusal bölüm sonu kapanışlarıyla da özel bir dizi. Modern Family’i tanımlarken, hepsi birbirinden farklı özelliklerdeki karakterleri olan ve o karakterlerle birlikte bölüm sonlarında bizim de içimizi ısıtan dersler aldığımız bir dizi diyebiliriz. Peki bu meşhur bölüm sonlarından neler öğrendik hatırlamak isterseniz, buyrun listemize!

Hem normal hem de sıra dışı olmak istediğimiz o çelişkiliyi en güzel Mitchael özetlemiştir: ”Büyümenin komik bir tarafı var. Yıllarca herkes farklı olmaktan korkar. Ama sonra birden, neredeyse bir gecede herkes farklı olmak ister.”

Claire gibi her şeyi kontrol etmekten hoşlanıyor olabiliriz, bu her zaman kötü bir şey değildir ama Jay’in de dediği gibi bazen de kontrol edemeyebiliriz. Bu bizim elimizde olsun ya da olmasın, bazen dünyanın mükemmel olmadığını kabul edip uyum sağlamak gerekir. Ne demişti Jay? ”Her şeyin kusursuz olmasına takmazsan, daha mutlu olursun.”

İnsanlar değişmez. İsteseler bile aşağı yukarı %15 değişebilirler. Ama Mitchael’in de dediği gibi bu kadarcık bir değişim bile hiç yoktan iyidir, bazen yeterlidir ve bir şeyleri değiştirmeye yetebilir. ”İnsanlar ister kendileri, ister sevdikleri için olsun sadece %15 değişebilirler. Evet %15. Ama bazen bu yeterlidir.”

Yetişkinlerin her şeyi çözdüğünü sanırız ama özellikle bu dizideki yetişkinlerin yaptıklarına ve öğrenmeye devam ettikleri şeylere bakarsak aslında evet Manny’nin de fark ettiği gibi çocuk olmak için bir sürü vaktimiz var.

İnsanları genellikle kafamızda bazı rollerle etiketleriz ama aslında hepimiz bundan daha karmaşığızdır. Yine Mitchael’in de dediği gibi: ”İnsanlar sizi şaşırtabilirler. Onları hep tek bir yanlarıyla düşünürsünüz. Tek role bağlılarmış gibi. Ama sonra öyle bir şey yaparlar ki hiç bilmediğiniz bir açı ve derinlik kazanırlar.”

Tüm dünyada olduğu gibi bu ailede de hayalperestler ve gerçekçiler var. Ve sitcom tarihinin en etkileyici sahnelerinden birine imza atmış olabilirler bu sahne ile. Gerçekçiler, başta hayalperestlerle dalga geçseler de bir süre sonra onların da kabakların tüm sahayı geçmesini istemeye başlamaları hatta yardıma gitmeleri çok güzeldi. Yani özetle dizide de söyledikleri gibi; ”Bu dünyada hayalperestler ve gerçekçiler vardır. Hayalpereste gerçekçi gerekir. Fazla uçtuğunda güneşte yanmasın diye. Peki ya gerçekçiye? Hayalperest olmasa belki yerden ayağa bile kalkamazlar.”

Diziyi henüz izlemediyseniz şanslısınız ki bu ve bunun gibi daha birçok bölüm sonu sizi bekliyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!