Menajerimi Ara’yı Neden Sevdik?

Uyarlama dizilerin ülkemizde başarıyla hazırlandığını ve izleyici tarafından genellikle beğenildiğini biliyoruz. Henüz yeni sayabileceğimiz Menajerimi Ara da onlardan bir tanesi. Güzel kadrosu ve neşeli atmosferiyle bizleri mutlu eden bu diziyi neden sevdik, gelin biraz bahsedelim.

1- Oyuncular, karakterler ve ilişkiler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başta Ahsen Eroğlu olmak üzere, oyuncular dizideki rollerini gerçekten çok güzel giymiş. Canan Ergüder’in kriz yönetmekle hayatı geçen başarılı bir menajer olduğuna, Barış Falay’ın çıkarcı, biraz küstah hallerine, Denizcan Aktaş’ın fakir bir hayattan gelen ve ünlülüğe alışmakta zorluk yaşayan genç bir yıldız olduğuna inanıyorsunuz izlerken.

Daha sayamadığım birçok isim, Çınar, Emrah, Gülin karakterlerini canlandıran isimler de dahil olmak üzere başarılı performanslar sergiliyor. İlişkilere gelince, Çınar ve Feris arasındaki eğlenceli dostluk, Dicle ve Feris arasındaki keyifli ilişki, Çınar’ın asistanı Emrah’la olan ilişkisi bile çok güzel. Ve tabii ki en önemlisi, hikayenin de kilit noktası olan Kıraç-Dicle. Bunların hepsi seyir zevki inanılmaz yüksek olan şeyler. Patron çalışan olsalar da Feris’le Dicle’nin bundan öte olması, her hafta her sahnede sinir krizleri geçirsek de Kıraç’ın duygusuz olmaması ve kızına karşı yavaştan gösterilmeye başlanan hisleri..

2- Akış

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dizinin insanı boğmayan, sürükleyici havasını çok seviyorum. Gerek müziklerle, gerek diyaloglarla o ferah eğlenceli mod yansıtılırken, araya dozunda serpiştirilen gerginlikler ve duygusallıklar da çok tadında oluyor. Her bölümde konuk edilen ünlüler de işi daha keyifli kılıyor. Tanıyıp sevdiğimiz simaları, kendi isimleriyle görmek, dizinin konseptine olan sevgimizi artırıyor diyebilirim.

3- Görsellik

Estetik haz bağımlısı biri olarak, söylemeden asla geçemem. Dizinin çekimleri, dekorları, açıları, renkleri, kostümleri çok çok güzel. Tonlar insanları mutlu ediyor, açılar mest ediyor, styling desek zaten şahane. Hem kadınlar hem de erkekler gayet güzel giydiriliyor genelde. Ayrıca özenli, hepsinin başından beri oluşturulup bize sunulan belli bir tarzı var ve o korunuyor. Bu da karakterin inandırıcılığını pekiştiriyor gözümüzde. Çekene de, yönetene de, seçene de hepsine helal olsun.

4- Konular

Menajerimi Ara’nın zaten cazip bir konusu var evet. Başından beri merak uyandıran, özellikle de sosyal medyayı aktif kullanan genç kitle yani bizler için çok iyi bir konu. Ama mesele sadece sektörden bahsediyor olmaları değil. Arkaplanda yaşanan sorunları, dönen oyunları, herkesin ayrı ayrı yaşadığı zorlukları ve tabii ki günün sonunda gelecek olan tepkileri, beklentileri, işin içinde ne kadar çok değişken olduğunu da ele almaları. Her gün maruz kaldığımız onca şeyin detaylarıyla göz önüne serilmesi, takdir edilesi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bunlar ve daha birçok sebeple, biz Menajerimi Ara’yı çok seviyor ve yayın hayatının uzun soluklu olmasını diliyoruz! Sizin sebepleriniz neler?