tds_thumb_td_300x0
Maraşlı Nasıl Bir Dizi? | 1. Bölüm Yorumu

Atv’nin merakla beklenen yeni dizisi Maraşlı yayın hayatına başladı. Burak Deniz ve Alina Boz’un başrollerini paylaştığı dizi pazartesi gününü seçerek risk aldı diyebiliriz. Çukur, Uyanış Büyük Selçuklu, malesef Yasak Elma ve Sefirin Kızı gibi çok izlenen dizilerin paylaştığı bir günde, yeni dizimize bol şans dileriz. Şimdi gelelim Maraşlı’nın nasıl olduğuna.

Öncelikle, aşırı bayılmadım ama gayet sevdim. Sıkmayan bir temposu, tatlı detaylarla süslenmiş güzel çekimleri vardı ve bölümde bize neredeyse herkesi doğal bir akışta tanıttı. Karakterler hakkında az çok bir fikrimiz oluştu ama konusu gereği kimseye hemen güvenemiyoruz tabii. Şahsen ben Mahur’un babasını sevdim ve suçlu olmasına ihtimal vermedim, alkolik olmayan abisinden de bi ufak kıllandım ama her türlü ters köşeye de hazırız.

İzlerken aklıma Elvis’i getiren, yine izlemesi keyifli bir kötü karakterle karşımıza çıkan Saygın Soysal’ı ve en son Öğretmen dizisinde izlediğimiz Serhat Kılıç’ı kadroda görmek de güzeldi. Yeri gelmişken, dizinin yapısı aksiyon ve suç da olsa az az komik anlar da serpiştirmişler, son zamanlarda alıştığımız, neredeyse her işte rastladığımız bir şey bu.

Dizinin tema müziklerini pek sevmedim şimdilik, bu konudaki favorim şu an Son Yaz. Celal’in konuşma tarzı ve genel havası bizi biraz sinir ediyor yalan yok, umuyoruz ki içine düşeceği aşk onu daha soft, güleryüzlü bir hale getirir.

Mahur’un annesinin hastayken çektiği video kayıtlarını izlediği sırada ne yaptığını çok merak ettim. Hatırladığım kadarıyla bilgisayar ekranı gösterilmedi ama bence altından bir şey çıkabilir, çıkmalı da.

Umut vaat eden bir ilk bölüm olmuş bence. Styling’i de ayrı bi beğendiğimi söylemek istiyorum. Bunun için ayrıca bir yazı geleceğinden, kombinleri ve Alina Boz güzelliğini övmeyi de erteliyorum. Şimdi sizi sosyal medyadaki bazı tepkilerle baş başa bırakıyor ve görüşmek üzere diyorum!

https://twitter.com/Sanalkoala_ae/status/1348763200322473985?s=20
https://twitter.com/SinanTre10/status/1348761062980653056?s=20
https://twitter.com/HayallerEks/status/1348760437953867777?s=20

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!