tds_thumb_td_300x0
Kore Dizilerine Giriş 101 – II

Herkese merhaba. Tatilin şu son günlerinde “Kore Dizilerine Giriş 101″in ikinci dersiyle geri döndüm. İlk yazıyı okuyup dizilere başlayanların geri dönüşlerini okudukça çok mutlu oldum. Umarım bu yazıda bahsedeceğim dizileri de severek izlersiniz. O zaman Kore dizilerinin masalsı dünyasının kapısını sizler için bir kez daha açıyorum.

Fight My Way

İlk dizimiz hepimizin ayıla bayıla izlediği Fight My Way. On altı bölümden oluşan bu güzel romantik komedi konusunun hayatın tam içinden oluşu ile sizi kendisine tamamen bağlayacak. Tabii Park Seo Joon etkisini de unutmamak gerekir. Malum kendisi romantik komedilerin prensidir.  😉 

Go Dong Man ( Park Seo Joon ) geçmişte geleceği çok parlak bir tekvandocu olsa da bazı sebeplerden dolayı çok sevdiği tekvandoyu bırakmak zorunda kalır. O zamandan beri de yarı zamanlı işlerde çalışarak ve görücü usulü buluşmalara giderek hayatını sürdürmektedir.

Choi Ae Ra ( Kim Ji Won ) bir mağazanın danışmasında çalışmaktadır ve en büyük hayali sunucu olmaktır. Ancak her yıl düzenli olarak sunuculuk sınavlarına girse bile sınavı hiç kazanamamıştır. Aynı zamanda Ae Ra sırf alışkanlıktan dolayı kendisine yük olan bir ilişkiyi de sürdürmektedir. Sert bir karaktere sahip olan ve öksüz olan Ae Ra ile Dong Man çocukluklarından beri çok yakın arkadaşlardır. Ancak bir gün bu arkadaşlık farklı bir şekil almaya başlar. Bakalım bu iki deli karakter yirmi yıllık arkadaşlıklarından sonra aşk ile baş edebilecekler mi?

Hayallerinden vazgeçmek zorunda kalan, hayallerine kavuşamayan insanların hayatını ve hayallerine giden yoldaki mücadelelerini anlatan dizi size bu yönüyle ilham oluyor. Diziyi izledikçe hayallerinize olan bağınızı ve onlara ulaşmak için etmeniz gereken mücadeleyi sorguluyorsunuz. Kore dizilerine başlamak için veya okulların açılmasına az kaldığı bu zamanda motive olmak için izlenecek güzel bir dizi. Kaçırmayın derim.

Oh My Venus

Geldik bir başka güzel diziye: Oh My Venus. Herkesin Ji Sub ve Min A’nın partnerliğine bayıldığı bir dizi olan Oh My Venus on altı bölümlük bir dizi . Özellikle diyetteyseniz izlemesi daha zevkli olan bir dizi. Herkesin Super Juniordan tanıdığı Henry de dizinin oyuncularından biri ve dizinin eğlence kaynağı.

Kim Young Ho ( So Ji Sub ) Hollywood yıldızlarının kişisel antrenörü olan mükemmel bir adamdır. Zengin bir aileden gelen Young Ho’nun çocukluktan kalma tramvaları vardır. Bir gün Kang Joo Eun ile tanışır ve onun kilo vermesine yardımcı olmaya başlar.

Kang Joo Eun ( Shin Min A ) lise yıllarında bütün erkeklerin peşinde koştuğu okulun en güzel kızıyken hayaline kavuşmak için mücadele ederken kendine dikkat edemediği için kilo alan bir avukattır. Hâlâ lisedeki aşkıyla beraberdir ve ondan evlenme teklifi beklese bile teklif almamıştır. Bir gün terk edilir ve kilo vermeye karar verir. Yeni tanıştığı yakışıklı antrenör Young Ho’nun yardımıyla kilo vermeye çalışır.Ancak yakışıklı antrenör güzeller güzeli Venüs’ün cazibesine karşı koyabilecek midir?

Sıcak çikolata kıvamında olan dizi size güzel bir seyir keyfi sağlıyor.Oyuncuların performansı, başrollerin kimyası,sevimli karakterler derken bir bakmışsınız final bölümünü izliyorsunuz.Bu güzelliğe bir şans vermenizi diliyorum.

The Legend of the Blue Sea

Son dizimiz sizi kahkahalarla gülerken yatağınızda yuvarlanmanızı sağlayacak aşırı eğlenceli, aşırı romantik bir dizi olan The Legend of the Blue Sea. Özellikle en sevdiğim kadın oyunculardan olan ve oyunculuğuna bayıldığım Jun Je Hyun için bile bu diziyi izleyebilirsiniz. Kendisini izlediğimizde bana yüzde yüz katılacağınızın da garantisini veririm. Ayrıca genç kızların sevgilisi Lee Min Ho’yu da unutmamak lazım. 😉 

Sim Chung (Jun Je Hyun) bir deniz kızıdır. Ancak bu güzel deniz kızımızın kaderi onu çok farklı bir hayata sürükler.

Heo Joon Jae ( Lee Min Ho) soğukkanlı ve zeki bir dolandırıcıdır. Arkadaşlarıyla birlikte zekice planlar yaparak zenginleri dolandırmaktadırlar. Ancak bir gün evinde bir deniz kızı bulur.

Bir deniz kızı zeki bir dolandırıcıyla karşılaşırsa ne olur? Ve o adam için karada yaşamaya başlayıp evi olan okyanusu terk ederse? Aşk gerçekten bütün fedakarlık ve acılara değer mi? Dizi bu tarz soruların cevabını barındırıyor. “Jun Je Hyun” ve “Lee Min Hoo” aynı zamanda dizide geçmiş zamanda yaşayan Se Hwa ve Dam Ryung’a da hayat vermekteler. Fantastik bir dizi olan The Legend of the Blue Sea komedi yönü de çok ağır basan bir dizi. Kahkahalarla güleceğiniz o kadar çok sahne var ki… Stres atmak ve romantizme doymak için bire bir.

Bir dersin daha sonuna geldik. Umarım iki yazı da Kore dizilerine başlamanızda, bu büyülü dünyayı tanımanızda yardımcı olmuştur. Keyifli seyirler.

Sağlıcakla ve sevgiyle kalın. 🙂 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!