Kırmızı Oda’nın Sevilen Karakteri: Boncuk

Biz heyecanla Fatma ve İnsanlar İkiye Ayrılır ne zaman yayınlanacak diye beklerken Burcu Biricik bomba gibi bir sürpriz yapıp ekranlara geri döndü. Haberi ilk okuduğumda yaşadığım heyecanı yazıya dökmek çok zor.

Zor çünkü Burcu Biricik gibi bir oyuncudan bahsediyoruz. Eline hangi rolü versen, işte karakterin bu olacak desen o olup çıkan bir yetenek var karşımızda ve öğreniyorum ki psikolojik sıkıntılar yaşayan, sanrılar gören, tahminimce şizoften bir kadına ruh üfleyecek bu kez! Kırmızı Oda’ya birkaç hafta önce bomba gibi bir giriş yaptı Biricik. Kısa sürede birçok insana dokundu hikayesiyle öyle ki diziye girdiğinden beri adı TT listesinde en üst sıraları süsler oldu.

Boncuk Nasıl Bir Karakter?

Boncuk yaralı bir çocukluk yaşamış babasının sevgisizliği, annesini alenen aldatması, aldattığı kadını evlerine getirmesi, o kadının önünde annesini sürekli küçük düşürmesi, zaman zaman hepsine olan şiddeti… O yaralardan kaçarken daha büyük yaralara adım attığını bilmeden karşısına çıkan Sadık’la evlenip, Hollanda’ya gelin gitmiş dünya güzeli bir genç kadın.

Sadık, ne yazık ki toplumumuza çok da yabancı bir tip olmayan bir karakter. Kimimizin komşusu kimimizin babası, kimimizin eşi… İnanılmaz bencil, ilgisiz bir erkek. Duvara konuşsam çiçek açardı sözünün vücut bulmuş hali. Yabancı bir memlekette insanlarla anlaşabilmek adına dil öğrenmek isteyen karısını aşağılayarak, dalga geçerek yanıt veren tek derdi yemek yemek olan bomboş bir erkek. Hal böyle olunca Boncuk koca ülkede kendi kendine kalmış, yalnızlığı ona ermiş dedeleri yaratmış. Ermişler Boncuk’un en iyi kocalara layık olduğunu savunuyor. Onun için başka koca arıyorlar. Bakalım o şanslı koca kim olacak?

Hikayesi ilmek ilmek işlendikçe daha da meraklandırıyor Boncuk. Ekranlara son gelen bölümüyle öyle bir oynadı ki Burcu Biricik içimizi dağlarken güldürdü de ermiş dedeleri ile birlikte. Şu an tüm dünya tek nefes Boncuk’a yeni koca kim olacak diye bekliyoruz.

Buyrun birkaç örneğine beraber bakalım…

https://twitter.com/berthe_/status/1341112518702477313?s=20

Bundan Sonra Neler Olacak?

Bu kadar ağır bir hastalıktan nasıl kurtulunur devası var mıdır bilmem ama sanırım dizi de iyileşmesine tanık olacağız Boncuk’un. Önce kendi yaralarını saracak sonra omzundaki yüklerden kurtulup, son olarak da parktaki adını son bölümde öğrendiğimiz Can’la can bulacak, tutunacak hayata.

Ben mutsuz sonları daha bir severim ama ne konsa önüme de izlerim hele bir de söz konusu Burcu Biricik’se… Bakalım bu hikayenin sonu bizi nerelere götürecek? Övgü bölümüyle yazıyı sonlandırmak istiyorum. Burcu Biricik’i ekranlara ilk çıktığı andan günümüze takip ederim. İçinde olup da izlemediğim tek bir işi bile olmadı bugüne kadar her karakterinde bambaşka bir Burcu Biricik gördüm karşımda. Benim anlatabileceğim türden değil, izleyip göreceğiniz türden. Sektör Burcu Biricik gibi bir isime sahip olduğu için çok şanslı. Üstlendiği her rol kendisine daha üstün daha güzel kapılar açar dilerim ki. Alkışı bol olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!