KinnPorsche 1. Bölüm Yorumu

Kalitesi konusunda önyargılarımın olduğu bir diziydi KinnPorsche. Zaten BL sektörü sırf izlenme uğruna sürekli dozu kaçırılan belli başlı saçmalıkların etrafında dönüyor biliyorsunuz. Genel yorumlar hep iyi yönde olsa da, işlediği konu sebebiyle de acaba dedirtmişti bana. Bir wattpad hikayesinden öteye gidebilmişler miydi, havalı müziklerle yapılan editler dışında da gerçekten cazip miydi bu dizi?

İzlemeye başlayınca öyle olduğunu fark ettim. Çok düşürdüğüm beklentimin de etkisiyle olsa gerek, dizinin ilk bölümden baya keyif aldım. Akıcıydı, eğlenceliydi, oyunculuklar iyiydi, daha n’olsun.. Umduğumdan daha güzel bir işle karşılaştım uzun lafın kısası. 😍 Şimdi de bir seriye başlamak ve diziyi bölüm bölüm konuşmak istiyorum.

Genel hatlarıyla her şeye değinecek olursam, esasında iyi kalpli biri olan zengin mafya Kinn de, yaşadığı zorluklara rağmen neşesinden bir şey kaybetmeyen sempatik çıtır kontenjanından Porsche da izlemesi keyifli karakterler olmuş. Dizi pilot bölümde bize hem karakterleri tanıtıyor hem de tempolu bir akış sunuyor, ki bu çok iyi bir şey. Başladım devam edeyim bari diyerek değil de gerçekten izlemek istediğiniz için geçiyorsunuz çünkü sonraki bölüme. Başta çekimler olmak üzere, mekan, müzik, kostümler gibi teknik detayları da ayrıca tebrik ederim. Kro olmayan böğrü açık erkek görmek ve bunu doya doya yapabilmek bünyeme iyi geldi. 🤓

Dövüş sahneleri gayet iyiydi, komik anlar da fena değil ama ben ciddi tarafların daha çok olmasını tercih ederdim kendi adıma. Kinn, bardaki sahnelerden ve kurtulduktan sonra Porsche’la çalışmayı kendi istedi sanmıştım ama babasıymış işe almasını söyleyen.. Ufak bir hayal kırıklığı yaşadım orda. Bir diğer ama ufak olmayan hayal kırıklığı ise Porsche’un amcası. İyi birine benziyordu, gidip kumarda yedi çoluk çocuğun rızkını. 🤦‍♀️ Yazıklar olsun gerçekten. Şimdilik bu kadar, sonraki bölümde görüşmek üzere!