İzlemeniz Gereken 6 NBC Dizisi Önerisi

Yabancı dizi önerisi isteyenler, mutlaka izlemelisiniz dediğimiz 6 NBC dizisini derlediğimiz yazımızı kaçırmayın deriz.

İşte, bize göre NBC’de yayınlanmış olan ve kaçırılmaması gereken 6 dizi!

This Is Us

NBC’nin gelmiş geçmiş en iyi drama dizisi olabilir. NBC sevilen bir kanaldır ancak This Is Us öyle bir yapım ki gerek puanı gerek yorumları gerek adaylıkları ve ödülleri düşünüldüğünde NBC çıtasının da üzerinde kalitede bir iş. Ama tabii kanalın izlerini de taşımıyor değil. Mesela bir HBO dizisi olan Succession da aile draması ancak orada çok daha sert ilişkiler izlerken, This Is Us daha çok ağlamaktan helak olduğumuz, içimizin ısınmasından eridiğimiz türde bir aile draması ve aşk hikayesi anlatıyor. Konusu kısaca; aynı gün doğan bir grup insanın neredeyse aynı kaderi yaşadıkları bir döngü.

The Good Place

The Good Place, ölümden sonraki yaşamı konu alan fantastik, komedi türünde eşi benzeri az bulunur tatta müthiş bir dizi. Geçtiğimiz ay final yapan dizi toplamda 4 sezondan oluşuyor. Başrolünde Kristen Bell’in yer aldığı The Good Place dizisi, aynı gün ölen ve birbirini tanımayan 4 kişi üzerinden ölümden sonraki yaşamı, hayatın amacını ve ruh eşini bulmayı eğlenceli bir dille işliyor ve de sorguluyor. Özellike, absürd komedi sevenler ekran başına. Dizinin sloganı ”Welcome! Everything is fine!” ise ilk sezonundan beri dillere pelesenk olmuş durumda.

Friends

Evet gelmiş geçmiş en iyi sitcomlar arasında gösterilen ve hatta IMDb listesinde en yüksek komedi puanının sahibi olan meşhur Friends dizisi de NBC kanalının dizisiydi. 1994-2004 yılları arasında yayınlanan dizi bugün bile çok seviliyor ve izlenmeye devam ediyor.

Chuck

Bir zamanların sevilen dizisi Chuck, günümüzde geçmişe nazaran olan popülerliğini kaybetmiş olsa da kesinlikle kaçırılmaması gereken diziler arasında yer alıyor. 2007 yılında yayınlanan ve 5 sezondan oluşan dizi aksiyon-komedi türündedir ve beynine yüklenen intersect sonucu ajan olmak zorunda kalan Chuck’ın hayatını konu alır. Komediden, drama, aksiyondan aileye, aşka, arkadaşlığa her duyguyu içinde barındıran muhteşem bir karışımdır!

The Office 

Ve tarihin en komik sitcomlarından bir diğeri de yine bu kanalda yayınlanmıştır: The Office! The Office bir kağıt fabrikasının, satış ofisinin hikayesini anlatan belgesel çekimli bir komedi dizisidir. Sadece Michael Scott efsanesini tanımanız için bile öneririz. (İlk 1-2 sezon dişinizi sıkın, pişman olmayacaksınız!) 

BONUS: Brooklyn Nine-Nine

Brooklyn 9-9, aslında FOX dizisiyken, 5. sezonunda iptal edilmesinden sonra diziyi NBC almıştır ve hayatının en doğru kararlarından biri olsa gerek dizinin reytingleri inanılmaz gelmiştir. Brooklyn Nine-Nine şuan 7. sezonu ile devam ediyor ve şimdiden 8. sezon onayını aldı bile. FOX’un polisiye türünde dizileri ünlüdür ve kalitelidir. Ama dizi aynı zamanda muhteşem bi dostluk ve aile ortamına da sahiptir. Zekice bir komedinin sıcacık karakterlerle birleşmesini izlemek istiyorsanız Brooklyn Nine Nine’ı kaçırmayın!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!