İzlemeniz Gereken 6 FOX Dizisi Önerisi!

FOX, genellikle kaliteli ve ciddi dramalarıyla hatta polisiyeleri ile tanınan bir kanaldır. Mutlaka izlemeniz gereken 6 FOX Kanalı dizini listeledik!

House MD

Eskilerden bir giriş yapalım. House MD, tarihin gelmiş geçmiş en çok izlenen ve en kült dizilerinden biridir. Hatta günümüzde Hekimoğlu adıyla ülkemize uyarlanan dizinin yerli versiyonu da çok sevilmiştir. House MD, doktor dizisi gibi görünse de kökünü polisiyeden alır. Aslında Sherlock efsanesinin dedektif değil de bir doktora ve hastaneye uyarlanmış versiyonudur. Dizinin fikri buradan doğmuştur. Nadir görülen vakalar House ve ekibi tarafından adeta bir cinayet çözülüyormuş gibi didik didik araştırılır.

Lucifer

Lucifer, tam olarak FOX kanalı imzası taşıyan dizilerden biridir. Her ne kadar FOX, diziyi iptal etme hatasına düşerek son sezonları Netflix’e kaptırmış olsa da ilk 3 sezon itibari ile FOX dizisidir. Yarı polisiye tadının yanı sıra fantastik olan konusunu da büyük bir ciddiyette ve klaslıkta işler. Dizi ne kadar şeytan olan Lucifer’ın hayatını konu alsa da, Lucifer’ın dedektif partneri Chloe ile birlikte her bölüm bir polisiye vaka da izleriz. Tom Ellis’in coolluğunun dizinin coolluğuna karıştığı, kaçırılmaması gereken bir dizi.  

The O.C

Gençlik dizilerinin genellikle The CW’da yayınlanmasına alışık olsak da The OC, FOX kanalının işidir. California’da geçen dizi gençlik dizisi olmasının yanı sıra aslında güzel bir soft drama tadı da taşır. The OC, ülkemize de uyarlanan Medcezir’in orijinal dizisidir. Evlat edinilen bir gencin yeni yaşamını ve okul hayatını anlatır. Kalbimizi California’da bırakmamıza neden olacak kadar güzeldir. 

The X Files

The X Files, 1994 yılında yayınlanmaya başlayan paranormal polisiye türünde bir dizidir. Kız kardeşinin çocukken uzaylılar tarafından kaçırıldığına inanan Mulder’ın FBI’ın X Files yani Gizli Dosyalar departmanında çözülemeyen paranormal vakaları incelemesini konu alır. Mulder’a partner olarak ise tam bir bilim insanı olan Scully görevlendirilir. Mulder, inancı; Scully ise bilimi temsil ederek ikili her vakanın aslını anlamak isterken bolca çatışır. Alt metni güçlüdür, 90’lar paranormalliği müthiş bir atmosfer sunar ve muazzam komplo teorileri üreten bir dizidir. Zamanının ünlü bir dizisi olsa da günümüzde The X Files izleyenlere çok sık rastlanmadığından şiddetle öneririm bu diziyi.

Fringe

Yine bir paranormal-polisiye dizi. Fringe, aslında The X files’tan da esinlenmiştir. Fringe’de de The X files gibi FBI’ın gerçekte var olmayan bir departmanı uydurulur. Bu kez departmanın adı ‘’Gizli Dosyalar’’ değil, ‘’sınır Bilim’’dir. Ancak burada ana konu uzaylılar değil, paralel evren ve benzeri konulardır. Kuantum fiziği muhteşem bir kurguyla harmanlanmıştır. Ayrıca dizinin en orijinal yanlarından biri de başlangıçta fantastik gibi görünen her konunun aslında kuantum fiziğinde bir karşılığı olması ve dizinin bilime mutlaka dayandırılmasıdır. Yine komplo teorileri konusunda beyin yaktıran muazzamlıkta bir dizidir. İzlemeniz şiddetle tavsiye edilir.

New Girl

O zaman biraz da komedi diyelim. New Girl ve Brooklyn Nine-Nine, Fox’un komedi alanında da başarılı olduğunu gösteren dizilerde başta gelirler. Ancak Brooklyn Nine-Nine kanal değiştirdiği için ona NBC dizileri içerisinde yer verdim. New girl’e gelirsek başrolünde ”Aşkın 500 Günü” filminden beri aşık olduğumuz Zoeey Deschanel’in yer aldığı, Jess adlı bir genç kadının 3 erkekle ev arkadaşı oluğu; hafif ten Friends ve How I Met Your Mother konseptinde hem komedi hem de romantik komedidir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!