İşte Bu Benim Masalım Nasıl Bir Dizi?

Bu Benim Masalım 1 Ocak Cuma günü Acun Ilıcalı’nın kurmuş olduğu Türkiye’nin dijital dizi platformu Exxen’de 1. bölümü ile yayınlandı. Dizi, Türk yapımı bir müzikal dizi olması ve de Disney’in müzikal gençlik dizisi formülünü yerli bir diziye iyi uyarlamış olması ile dikkat çekti.

Diziyi Neden Sevdik?

Ben; dizideki replikleri, oyunculukları, müzikleri yaratıcı ve tatlı buldum. Ülkemizde bu tarz işler çok fazla yapılmıyor.
Bu yüzden diziyi beğendiğimi ve 1. bölümün oldukça heyecanlı bir yerde kaldığını, hikayenin devamını merakla beklettiğini söyleyebilirim. Cemal Can ve Aleyna Tilki gayet tatlı bir ikili olmuşlar. Cemal Can’ın ilk oyunculuk deneyimi ve bunu hiç hissettirmiyor. Cemal Can ve Aleyna’nın dizide düet yaptıklarını görmeyi çok isterim.

Elit gibi karakterler hepimizin lisesinde vardır. Genel olarak da ben kurulan dünyayı gerçekçi ve doğal buldum. Karakter özelinde değerlendirecek olursak;
Ömür karakterine bayıldım. Çok doğal bir karakter olmuş.

Pamir karakteri ile Cemal Can’ın arasında bir Aleyna rekabeti görmek isterim. Cemal’in Aleyna’yı sahne korkusu konusunda ikna etmesini merakla bekliyorum.

Aleyna; Pamir karakteri ile ilgili kafasında bir kahraman yaratmış, kişiliğine değil dış görünüşüne ve basketbol takımı kaptanı olmasına aşık olmuş.
Dış görünüşe hepimiz önem veriyoruz, ve bu algı bazen yanlış tercihlere sebep olabiliyor.
Aleyna ve Cemal’in karakterlerini sevdim,  ikili arasındaki arkadaşlıktan aşka yükselişi yavaş yavaş izleyeceğiz ve bunun için oldukça heyecanlıyım.

İşte Bu Benim Masalım Ne Anlatıyor?

Verilen mesajı sevdim: Hayallerin varsa peşinden koş, ve asla bırakma.
Dinamik ve şıkır şıkır bir ilk bölüm olmuş.
Ben izlerken hep heyecanla izledim tempo hiç düşmedi, diziyi izlerken bazı yerlerde Aleyna’ya özellikle dans sahnesine baya güldüm.


İlk bölümün kusuru olmaz derler, ben kusur bulamadım, sadece Elit karakterinin olayların fazla içinde olması beni biraz bunalttı.
Cemal Can‘ın Elit karakteri için “Hepimize burada şarkı söyleyecek“ dediği yerde baya heyecanlandım, keşke gerçek açığa çıksaydı dedim. Bence bu olay burada kapanmadı, açığa çıkmasını merakla bekliyorum. Cemal Can’ın ailesini ve ev hayatını ilk bölümde göremedik sanırım 2.bölüme kaldı.
Zamanla müzikal işlerin artmasını umuyorum. Bu açıdan cesur bir iş olmuş.

Başarılı Şarkı Seçimleri

Sertab Erener’in O ye şarkısına bayılırım.
Aleyna’da harika söylemiş,  şarkıyı söylediği yerlerde baya eğlendim. Dizilerde; Benim bildiğim şarkılar çalınca baya mutlu oluyorum, çünkü bildiğim şarkıya eşlik etmek hoşuma gidiyor.
Arabesk pop caz alaturka
Sırtımda Yamalı Bir Hırka
Yırtık Pırtık Bulu jean  
Haydi gidelim parka.


Bu diziye bence bir şans verin. 1. bölüme bir bakın derim, çıtır çerezlik tatlı bir dizi olmuş.
İlersi için de bir istek bırakalım. Pamir karakterini bölümde daha fazla görmek isterdim. Pamir karakterini pek tanıyamadık, umarım ilerleyen bölümlerde tanıyabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!