İsmail Ege Şaşmaz’ın Ekran Macerası!

 

TRT1 iki hafta önce yeni dizisi Mehmetçik Kut’ül Amare’yle seyirciyi buluşturdu. Irak bölgesinde İngilizlere karşı kazanılmış zafer olan Kut’ül Amare olayını konu alan Mehmetçik Kut’ün Amare’nin oyuncularından biri de Darülfünun öğrencisi Hüsrevoğlu Mehmet rolü ile izlediğimiz İsmail Ege Şaşmaz. Bakalım o  nasıl televizyon dünyasına adım atmış,nerelerden geçmiş.

25 Kasım 1993 yılında Manisa’da dünyaya gelmiş İsmail Ege. İlk oyunculuk deneyimini Manisa Belediyesi Liseler Arası Tiyatro Yarışması’nda Sınıfta Acil Servis isimli oyunla yaşamıştır. Polinas Anadolu ve Endüstri Meslek Lisesi mezunudur. Konservatuar eğitimi aldıktan sonra ilk olarak Barış rolüyle çok sevilen gençlik dizisi Güneşi Beklerken’de oynamıştır. Burada Kerem Bürsin,Hande Doğandemir,Yağmur Tanrısevsin gibi genç yıldızların yanı sıra Emre Kınay gibi usta bir oyuncuyla da oynama şansı yakalamıştır. 

Diziden sonra ara dönemde bazı markaların reklam filmlerinde yer alan oyuncu daha sonra Serçe Sarayı isimli proje ile kamera karşısına geçti. Aktif oyunculuk yaşamına Günebakan dizisi ile devam eden bu dizide Rüzgar isimli bir karaktere hayat verdi.

Aşk Yalanı Sever isimli Fox dizisinde başrol oynadı fakat dizi reyting kurbanı oldu ve fazla uzun sürmedi.

 

Aşk Laftan Anlamaz dizisine sonradan dahil olan oyuncu birkaç bölüm konuk olduktan sonra Trt1’in Lise Devriyesi isimli polisiye dizide başrol oynamıştır.

 

Şimdi ise başta bahsettiğimiz gibi Mehmetçik Kut’ül Amare ile izleyiciyle buluşmuş,sevenlerini gururlandırmıştır. Dizide rüyalarına giren gizemli kız Zeynep (Özgü Kaya) ile şimdiden yakıştırılmaya başlandı.

Hepinizin bildiği gibi İsmail Ege’nin kardeşi Aytaç da kendisi gibi oyuncu. Ne dersiniz bir başka yazıda da Aytaç’ın genç yaşında yakaladığı başarıdan bahsedelim mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!