Imtiaz Ali’nin Yönetmenliğini Yaptığı En İyi Filmler

Imtiaz Ali, şüphesiz ki Bollywood’un en iyi yönetmenlerinden bir tanesi. Çektiği filmler her ne kadar fazla değer görmese de filmlerinin kalitesinden hiç şüphemiz yok. Bu yazımızda yönetmenliğini Imtiaz Ali’nin yaptığı en iyi filmleri inceleyeceğiz. İyi eğlenceler.

1. Rockstar (2012- IMDb 7,7)

”Biliyor musun? Seninle tüm iyi kötü, doğru yanlış kavramlarından uzak bir yerde buluşacağız”

Rockstar, Imtiaz Ali’nin senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği Bollywood tarihinin en iyi filmlerinden biri. Başrollerini Ranbir Kapoor ve Nargis Fakhri’nin paylaştığı film ünlü bir Rock yıldızının tüm acısını gözler önüne seriyor. Jordan (Ranbir Kapoor), üniversitede okuyan ve tek hayali ünlü rock yıldızı olmak olan, dertsiz tasasız bir gençtir. Fakat ünlü bir rock yıldızı olmanın yolu büyük acılardan geçer düşüncesine sahiptir ama Jordan hiç acı çekmemiştir. Acı çekmek için okulun en popüler kızı Heer’e (Nargis Fakri) aşık olduğunu söyler ama bu bir yalandır. Heer ise yakında evlenecektir. İkili birlikte eğlenceli zamanlar geçirirler ve Heer evlenince yolları ayrılır. Jordan şarkıcı olmuştur ama istediği gibi acılardan beslenen bir Rock yıldızı olabilecek midir? Imtiaz Ali’nin bu dram filmi Ranbir Kapoor’a en çok ödül kazandıran film olmuştur ve filmin müzikleri büyük hit olmuştur.

2. Highway (2014- IMDb 7,7)

”Ne beni getirdiğin yere dönmek istiyorum , ne de beni götüreceğin yere gitmek istiyorum. Ama bu yol çok iyi hiç bitmesin istiyorum”

Imtiaz Ali’nin bir diğer dram filmi ise 2014’te yayınlanan Highway. Başrollerini Alia Bhatt ve Randeep Hooda’nın paylaştığı film, genç yaşta bir grup insan tarafından kaçırılan kızın hikayesini anlatıyor. Veera evlenmek üzere olan genç bir kızdır. Bir gece nişanlısıyla dışarı çıkınca bir grup kişiler tarafından kaçırılır. Ama bir sorun vardır. Veera kendini hiç kaçırılmış gibi hissetmiyordur. Hatta kaçırılınca gerçek özgürlüğüne kavuştuğunu hissetmeye başlar. Alia Bhatt’ın kariyerinin ikinci filmi olmasına rağmen muhteşem performansıyla herkesi büyülemiştir ve en iyi oyuncu ödülünü kazanmıştır.

3. Jab We Met (2007- IMDB 7,9)

”Bugüne kadar hayatta hiç bir treni kaçırmadım”

Kareena Kapoor’a bolca ödüller ve Bollywood’a en ikonik kadın karakterini kazandıran film Jab We Met. Başrollerini Kareena Kapoor ve Shahid Kapoor’un paylaştığı Jab We Met, Geet ve Aditya’nın çılgın maceraları konu alıyor. Geet, hayatı boyunca hep totemlerle yaşamış, aşırı konuşkan, neşeli ve uyanık bir kızdır. Aditya ise hayattan bezmiş, intihara meyilli bir adamdır. İkili trende karşılaşırlar ve Geet, Aditya yüzünden treni kaçırır. Aditya Geet’i evine götürür ve yolda birbirinden eğlenceli maceralar yaşarlar.

4. Tamasha (2015- IMDb 7,2)

” – Bir yarışta koşuyorum.

– Ne yarışında koşuyorsun?

– Bilmiyorum.

– Bilmiyorsan neden koşuyorsun?

– Çünkü herkes koşuyor. ”

Tamasha tam anlamıyla bir şaheser. Imtiaz Ali’nin ise ustalık eseri. Başrollerini Ranbir Kapoor ve Deepika Padukone’nin paylaştığı film, Ved’in değişimini konu alıyor. Ved tiyatroya ilgisi olan ama babasının zoruyla mühendislik yapan bir adamdır. Bir gün Korsika’da tatil yaparken pasaportunu kaybeden Hint bir kadınla tanışır. İkili tatilleri boyunca birbirlerine yalan söyleyecektir. Bakalım gerçekten yalan söylüyorlar mıdır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!