İlk ve Son | 2. Bölüm Yorumu

Her gün biraz daha, aşkı yitiriyor

Çiftimize dair çok daha sert, can yakıcı yaşanmışlıkları gördüğümüz bir bölümdü. Aynı zamanda, eğlencelerinden tutku dolu anlarına hatta ciddi anlamda komik olan bir sürü diyaloğa da yer verilmiş. (Yeri gelmişken cinsel içerikli sahnelerin bolluğu ve detaylılığı hakkında da uyarımızı yapalım.) Bu komiklik olayı benim gözümde bir artı, çünkü güldürmek herkesin başarabileceği bir şey değil ve hikayeye iyi yedirilmesi gerekir. İki üç yerde gayet güldüm, güzeldi. Bir de senaristin gelenekçiliğe karşı duruşu dizide sık sık bize el sallıyor. Bu konudaki bazı sahnelere ölümüne hak verir, bazılarınıza ise katılmayabilirsiniz.

Teknik olarak bahsetmek istediğim ufak bir şey var, o da devamlılık hatalarının bolluğu. Ne yazık ki, göze batacak kadar çok rastladım. Böyle özenli bir işte bu konunun böyle olması biraz can sıkıcı, neden yeterince dikkat edilmemiş bilemiyorum. Ama canları sağ olsun.

Özge Özpirinççi’den hayranlıkla, tekrar söz etmek istiyorum. O ne güzel karakteri giymek, ne güzel yansıtmaktır ya! Kendisini en son Kadın’da izlemiştim ve buradaki rolünün Bahar’dan bambaşka olduğunu tahmin ediyor/biliyorsunuzdur. Öyle iyi beceriyor altından kalkıyor ki birçok şeyin.. İnsanın övdükçe övesi geliyor. Maşallah diyip geçeyim en iyisi. Hem oyunculuğuna hem de şok olunası derecedeki güzelliğine.

Seni sevmeyi ağır ödüyorum

İkilinin kendine has bir havası olan aşkları bir yana dursun, 55. dakikadan sonraki “acı” sekansına bir bakıp methiyeler düzelim. Anlatılmaz yaşanır denecek tarzda bir sahneydi, çok etkileyiciydi. Harika buldum. Seçilen şarkıya da ayrıca bayıldım. Normalde o ikiliye çok uygun düşmeyecek bir parça olarak düşünülebilir belki ama o sahne için öyle cuktu ki. İnsan sadece düşünene, çekene, düzenleyene helal olsun demek istiyor.

Yazıyı, bölümü izledikten bir süre sonra yazdığım için biraz eksik ve yetersiz halde. O yüzden burada bırakacağım. Hatırlamadığım tonla şey olduğuna eminim. Gecenin bir körü izlerken bir şeyler karalamaya çabalamak yerine sonraki bölümü izlemek daha cazip olduğundan olaylar böyle gelişti.. 😂 Dizi çok sarıyor bu arada, hiç kapatmak istemiyorsunuz. Umarım bir sonraki bölüm yorumunda görüşebiliriz, kendinize iyi bakın!

***

ÖNCEKİ BÖLÜM YORUMU İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!