İçinizi Kıpır Kıpır Yapacak Bir Seri: Step Up

Corona’nın hepimizi eve hapsettiği ve hareketsizliğin tavan yaptığı bu zamanlarda izlerken kalkıp dans etmek isteyeceğiniz, içinizi kıpır kıpır yapacak bir seri ile karşınızdayım: Step up serisi!

5 filmden oluşan bu seri tüm filmlerinde bir tık üstü olamaz dedirtsede hep bir tık üstü yapılmış. Break dans ve hip hop dans tüm serinin baş tacı olsa da değişik dans türlerini de entegre ederek muazzam bir şölen sunuyor bize.  Moose rolü ile Adem Sevani’yi son dört filmde görmekteyiz ve genel olarak grubu toparlayan ve kadroyu oluşturan kişi oluyor kendisi.  Şimdi de gelin seriyi tek tek inceleyelim.

Step Up 1 Benimle Dans Et

Serinin ilk filmi Anne Fletcher in yönetmenliğinde 2006 yılında çekilmiştir. Baş rollerini Channing Tatum(Tyler) ve Jenna Dewan(Nora) paylaşmaktadır. Bir suçlu olan ve aynı zamanda çok iyi bir Hip-Hop dansçısı olan Tyler, Nora nın klasik dans eğitimi aldığı okula temizlik işi için görevlendirilir. Bu sırada Nora’nın da iyi bir partnere ihtiyacı vardır ve birden kendini Tyler’ın kollarında bulur.

Step Up 2

Serinin ikinci filmi 2008 yılında çekilmiştir ve yönetmen koltuğunda Jon M. Chu oturmaktadır. Başrolleri Adem Sevani(Moose), Briana Evigan(Andie) ve Robert Hoffman(Chase) paylaşmaktadır. Andie 410 adında illegal bir dans grubuna üyedir ve MSA adında bir dans okuluna girmesiyle gruptan atılır. Ne yapacağını bilemeyen Andie nin yardımına Moose yetişir ve onun yeni bir grup kurmasına yardım eder. Sokak dansına meraklı olan ve çıkışını buradan yapmak isteyen Chase de bu grubun bir parçasıdır.

Step Up 3D

Serinin üçüncü filmini 2011 yılında çekilmiştir ve yönetmen koltuğunda ikinci filmin de yönetmenliğini yapan Jon M. Chu yapmıştır. Aynı zamanda bu film üç boyutlu nitelik taşımaktadır. Filmin başrollerini Adem Sevani(Moose), Sharni Vinson(Natalie), Rick Malambri(Luke) paylaşmaktadır. Artık kendini derslerine vermeyi planlayan Moose ne kadar uğraşsa da dans tutkusundan vageçememektedir. Luke ve Natalie nin de içinde olduğu bir “House of Pirates” isimli bir dans grubuna katılır ve dünyanın en iyi dansçılarıyla karşı karşıya gelirler.

Step Up 4 Revulation

Serinin dördüncü filmi 2012 yılında Scott Speer tarafından çekilmiştir. Baş rollerini Kathryn McCormick(Emily), Ryan Guzman(Sean) ve Adem Sevani(Moose) canlandırmaktadır. The Mob isimli gizli bir dans grubunun lideri olan Sean ve başarılı bir modern dansçı olmak isteyen Emily nin yolları Miami de kesişir. The Mob grubu kimliklerini belli etmeden rastgele yerlerde dans edip tıklanmalarını artırmayı amaçlamışlardır. Gruba sonradan dahil olan Emily babası ve sevdiği adam arasında kalmıştır.

Step Up 5 Rüya Takımı

Serinin son filmi olan bu film Step Up 4 ün devam filmi niteliğindedir. 2014 yılında  John Swetnam tarafından çekilen filmin başrollerinde Ryan Guzman(Sean), Adem Sevani(Moose) ve Briana Evigan(Andie) paylaşmaktadır. The Mob ekibi dağılınca Sean dans tutkusundan vazgeçmek istemez ve yeni bir grup kurmak için Moose dan yardım ister. Sean, Andie ve Moose un liderliğinde Lmmental isimli bir grup kurarlar ve Los Angel a yarışma için giderler ancak gittiklerinde The Mob grubuyla karşılaşan Sean şok olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!