tds_thumb_td_300x0
Halka 1. Bölüm: Geçmişin Sırrı

Trt 1’in  merakla beklenen yeni dizisi Halka, bu akşam ilk kez seyirciyle buluştu. Kıymetli isimlerin buluştuğu kadrosuyla dikkat çekerken, hikaye işlenişi açısından da izleyiciden iyi not aldı. Sosyal medyadan övgü ve takdir yağıyor!

Çoğunluğun diziyi güzel karşıladığını söylemekle birlikte, kendi görüşlerimden de bahsetmek istiyorum.

Öncelikle dizinin müzikleri ve çekimleri gayet başarılı, beni en çok çeken şeylerden biri bu oldu. Başrollerimizden Kaan karakterinin tavırları son derece sempatik, Bahar’la olan ilişkisi de bize istediğimizi verecek gibi. Öte yandan Cihangir, babası ve işleri konusu da hikayeye dahil olduğu yeri güzel karşılayacak bence. Ayrıca, annesi de olayların içinde gibi gözüküyor.

Kaan’ın annesine gelecek olursam, kesinlikle en sürprizli ve malzemeli karakterlerden biri. Neler biliyor, neler yapmış, kimleri tanıyor, neler yaşamış hep birlikte göreceğiz. Daha ilk tanışmada polislerle olan diyaloğu dikkat çekiciydi. Söylediklerinin ne kapıya çıktığını, neyin iması olduğunu hep birlikte göreceğiz.

Ayrıca değinmek istediğim başka bir karakter ise, kesinlikle İskender. İlk baş acaba itici gelir mi diye düşündüm ama sonrasında çok sevdim. Tavırları, gülüşü.. Çok neşeli olmuş. Neşeden bahsetmişken, Cihangir’in yardımcısı olan abimiz de bu kısımda boy gösterecek gibi.

Müdürün Bahar’a söyledikleri hepimizi şüpheye düşürürken, ters köşe olma ihtimali de akıllarımızdan çıkmadı tabii ki. O üçlünün altından ne çıkacak merak ediyorum açıkçası.

Müjde henüz kısa bir giriş yapmış olsa da yerinin önemli olacağı belli. İskender’in kızı, babasının düşmanının oğluyla bi aşka yelken açacak sonuçta. Bakalım, bekleyip göreceğiz.

Onun dışında, Kaan’ı biraz daha kafamda oturtmam gerektiğini ve annenin başımıza işler açacağını düşünüyorum. Dizinin ilk bölümü genel olarak güzeldi, sıkmadı. Olayları da açıkladılar, Halka da kendini gösterdi. Bundan sonra tek yapmaları gereken bugünkü gibi hemen akıp gidecek sürükleyici bölümler için güzel düğümler atmak ve bize çözdürmek.

Son sahne fena değildi, emre rağmen Bahar’ın oraya gideceğini biliyorduk. Şaşıracağı bir şey mi gördü yoksa bakışları, sadece olaya verdiği bir tepki miydi bilemiyorum. Gelecek bölümde görüşmek üzere.

Bütün oyuncuların ve set ekibinin emeğine sağlık!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!