tds_thumb_td_300x0
Halil İbrahim Kurum: ”Görsel ve işitsel algı insanıyım”

Son zamanların başarılı dizilerinden biri olan Yeni Gelin dizisindeki Baran rolüyle büyük bir hayran kitlesine ulaşan Halil İbrahim Kurum ile gerçekleştirdiğimiz röportaj sizlerle. Keyifli okumalar!

1 – Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? 

 1983 Adana doğumluyum müzisyen anne ve babanın tek erkek çocuğuyum .3 ablam var . çocukluk yıllarım ortaokul yıllarında resim müzik tiyatro kollarını kovalayarak geçti, annem ses babam saz sanatçısı olduğundan mesleğimi ev hali ve yaşamı şekillendirdi.

2 – Konservatuar mezunusunuz. Oyuncu olma isteğiniz eskilere dayanıyor diyebilir miyiz? Çocukluğunuzdan beri yapmak istediğiniz meslek oyunculuk muydu? 

    Aslında önce resim için hınca hınç çalışıyordum yani resim bölümüne girmeye kararlıydım. Son anda annemin “oyuncu ol o zaman ressamda oynarsın müzisyende” sözüyle konservatuvarda kapı değiştirdim . Çocukluk hayalim değildi annemin bana sürprizi oldu.

3 – Sizin için yeri çok ayrı olan, örnek aldığınız ya da takdir ettiğiniz biri var mı? 

   Örnek aldığım kimse yok ailemin bana yüklediği kodlara inandım hayatım boyunca ve o kodlarla yaşamaya çalışıyorum . Ama takdir ettiğim kimseler oldukça fazla daha çok Türk oyuncularla ilgileniyorum Şener Şen başta olmak üzere hala heyecanla izlediğim aktör çok fazla

4- Feride Hilal Akın ile yaptığınız düetler çok beğeniliyor. Peki ileride müzikle ilgili projelerinize olacak mı? 

   Hayır müzikle alakalı profesyonel bir çalışma düşünmüyorum dizi , sinema , tiyatro da gerekiyorsa şarkı söylüyorum ve Feride ile düetler çok keyifli benim içinde. Ancak müzik beni asıl işimden uzaklaştıracak kadar güçlü olduğu için çok yanaşmıyorum müziğe

5 – Keşke ben canlandırsaydım” dediğiniz bir karakter oldu mu? 

   O kadar fazla ki… Başı çeken Sharman Joshi 3 İdiots karakteri.

6 – Adanalı olarak bi’ Adana dizisinde yer alıyorsunuz bu sizin için nasıl bir duygu? 

Memleketimde sürekli evimden sonraki istikametim tiyatro sahnesiydi. Şu an olduğum yeri önceleri çok yadırgadım o insanlar çok yabancıydı halleri tavırları ütopik geliyorlardı bana ama şu an her şey normal ya da alıştım çok mutluyum elbette doğduğum memleketten milyonlara ulaşmak güzel bir duygu.

7 – Ekran karşısında kendinizi izlerken ne hissediyorsunuz, eleştirdiğiniz veya beğendiğiniz anlar oluyor mu? 

   Herkes gibi tabi ki zaman zaman ballı kaymak hissediyorum zaman zaman kendimi gömecek yer arıyorum 🙂

8 – Canlandırmak istediğiniz bir tipleme, içinde olmak isteyeceğiniz bir tür var mı, dram, aksiyon vb gibi? 

   İyi bir hikayenin içinde sadece gazete okuyan bir adam bile olurum , önemli olan o hikayenin içinde olmak karakter ya da tipten çok neden orda olduğu benim için daha büyük önem taşıyor .

9 – Dizide izleyici tarafından çok sevilen eğlenceli bir karakteri canlandırıyorsunuz. Peki sizin Baran’la ortak noktalarınız var mı, onun gibi neşeli bir yapınız mı var yoksa daha sert, durgun mu? 

  Neşesi mizahı yönü benzer ama aşk konusunda o kadar istikrarlı değilim ya da Baran kadar kendini hiçe sayacağım bir dönem olmaz sanırım

10 – Yeni Gelin oldukça eğlenceli bir yapım peki kamera arkası da dizi kadar eğlenceli mi geçiyor sizin için? 

   Kamera arkasında ekrana yansıyan görüntülerden daha çok eğleniyoruz diyebilirim kendi adıma . Ekibin çoğunluğu tiyatro oyuncusu olduğu için espriler ve mizah- ı zekâ havada uçuşuyor 🙂

11 – Spora ilgili misiniz? Düzenli olarak yaptığınız bir spor var mı? 

  Çok isterdim düzenli spor yapmayı çok imreniyorum ama bir çok kişinin aynı anda spor yaptığı yerlere giremiyorum kalabalık olmasa da oradaki yaşanmışlık sağlığımı bozmaya yetiyor yada ben öyle hissediyorum . O yüzden fırsat buldukça yüzüyorum .

12 – Daha önce dizi harici müzikle alakalı işleriniz oldu mu peki? Özel hayatınızda da müzikle ilgilenir misiniz? 

  Müzik , doğmadan ve doğduktan sonra hep hayatımdaydı annem ve babamdan dolayı o yüzden lüzumlu lüzumsuz her daim şarkı söylerim ama hiç bir zaman meslek olarak bakmadım , beni iyileştiren Afyon müzik diyebilirim

13 – Gelecek planlarınız neler? Yoğun olarak setlerde olmak oyunculuk kariyerinde ilerlemek mi yoksa başka sektörlerde de görebilir miyiz sizi? 

  Mesleğim oyunculuk ve gelecek planlarım sadece elimin ayağımın bilhassa  zihnimin sağlıklı kalması . Gerek tv gerek tiyatro sahnesi benim işimin mecraları .

14 – Herkesin hayatta bir kırmızı çizgisi vardır. Sizin kırmızı çizginiz nedir? Asla yapmam veya bana yapılmamalı dediğiniz bir şey var mı? 

  Haksızlık karşısında su gibi durgun olan ben panter kesiliyorum düşmanıma dahi haksızlık yapılsa bu durum değişmiyor . O yüzden tek yapmamaya çalıştığım şey hak ve özgürlüğe zarar gelmemesi .

15 – En sevdiğiniz yazar veya en sevdiğiniz kitap nedir? 

  Görsel ve işitsel algı insanıyım o yüzden iyi bir okur değilim hala en sevdiğim yazar Yaşar Kemal mesela 🙂

16 – Son olarak sizi izleyen destekleyenlere iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı? 

  Mesajım değil ama dileğim olabilir . Umarım hayatlarının her döneminde keşkeler her daim az olur … Sevgiler

 

Bu keyifli röportaj icin yeniden kendisine cok teşekkür ederiz.

Sevgiyle Kalın

Mine K.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!