tds_thumb_td_300x0
Goblin’i Neden Sevdik?

Kore dizilerinin girişi sayılan, her sorana ilk önerilen dizilerden biri olan Goblin’i yakın zamanda izledim. Pek sevimli kadrosu ve sürükleyici senaryosuyla gönüllerde taht kuran bu dizinin sevilmesinin elbette birçok sebebi var. Gelin bunları birlikte konuşalım! 

 

 

 

 

 

 

 

 

Öncelikle söylemeliyim ki Goblin hikayesi, insanı şaşırtmayı başaran detaylarla dolu. Bazı karakterlerin hiç beklenmedik olaylar içine girmesi olsun, kurulan güzel bağlantılar olsun.. İnsan izlerken bir yandan kısmen sakin bir hayata şahit oluyor gibi ama, aniden öyle bir şey çıkıyor ki, bu değişimlere şahit olmak çok keyifli oluyor. Sadece büyük olaylar olmak zorunda da değil, bazen esas karakterlerimizden biri çok güzel bir hareket yapıyor mesela. Adeta bize bir jestmişçesine mutlu olabiliyoruz. 

Bazen bir sarılma, bazen güzel bir söz ve daha nicesi. İzlemeyenler için spoiler olmaması adına çok detaylandıramıyorum çünkü zaten sezonlar süren bir dizi değil, her bir anı kıymetli.

 

 

 

 

 

 

 

 

Goblin’in en güzel taraflarından biri de yan çiftin çok güzel olması. İlk baş çok ısındığımı söyleyemeyeceğim ancak sonrasında öyle bir hal alıyor ki, her sahnesi özel, hepsi birbirinden etkileyici. Azrail’in görevi sebebiyle sürdüğü yaşam tarzının bu iki genci ne hallere soktuğunu izlemek büyük heyecan. Aralarındaki bağın oluşma süreci ve birbirleri için yaptıkları..

Yeri gelmişken bu konuya da değineyim. Dizinin yine çok sevdiğim bir özelliği var ki o da tüm karakterlerinin fedakar olması. Hepsi defalarca çok çok zor durumların içine giriyor ve kendilerini bir şekilde feda ediyor. Bol bol gözyaşı ve acı buna eşlik ediyor tabi. Onlarla birlikte siz de üzülüp ağlıyorsunuz. “Acaba ben olsam ne yapardım, bunu yapabilir miydim, bundan vazgeçebilir miydim?” soruları akıldan geçiyor izlerken.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gelelim en can alıcı kısma. Goblin’in finali. Dizinin finali, çoğu işte ne yazık ki bulamadığımız, istediğimiz kıvamda olmayan tatmin ediciliği veriyor bize. Eksik bırakılmadan, tamamlanmış hissettiriyor. Bir sürü duyguyu yaşıyorsunuz izliyorken. Gerçekten çok sağlam, duygu dolu bir bitiş. Çok huzurlu hissetiriyor beklentisi olan izleyiciye, en azından bende öyle oldu. Tamam dedim, olmuş! Ellerinden geleni yapıp öyle bitirmişler gerçekten. Zaten eşsiz diyebileceğimiz senaryosu, böyle güzel bir bölümle de taçlanmış oluyor adeta.

 

İşte böyle, bana K-drama konusunda ümit veren, başka dizilere de şans vermemi sağlayan iştir Goblin. Dilim döndüğünce sebeplerini anlatmaya çalıştım. Umarım başarabilmişimdir! 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!