tds_thumb_td_300x0
Geçen Yazın En Çok İzlenen Yabancı Dizileri

Yaz geldi, tatille beraber izleyecek dizi arayışları da başladı…  Öyleyse geçtiğimiz yaz neler izledik bir göz atalım! Kimisi henüz yeni dizi, kimisi ise yılların eskitemediği dizilerden 2017 yazının en fazla izlenen yabancı dizilerini sizler için listeledik. 

1. FRIENDS

Listenin 1 numarasında Friends dizisi var. Şaşırdık mı? Hayır. İzleyenler bilir izlemeyenler de hemen izleyip anlamalıdır bu dizinin neden 1 numaradan düşmediğini. Kaç yıl geçmesine rağmen Friends hala en çok tercih edilen diziler arasında. Bu sıcak yaz günlerinde de eve kapandığımızda bizi eğlendirecek dizilerin en başında geliyor kendisi.

New York’ta yaşayan 20’li yaşlardaki üçü kadın, üçü erkek, altı kişilik bir arkadaş grubunun yaşamları ile ilgilidir. Dostluk, aşk ve mizah kavramlarını bir araya getirip harmanlamayı başaran yılların eskitemediği bu dizi adeta izleyici ile birlikte büyüyüp olgunlaşmıştır.

2. BLACK MIRROR

3 adet birbirinden bağımsız kısa film tadında olan Black Mirror, bu yaz en çok tercih edilen dizilerin arasında. Her biri farklı yazar, yönetmen ve oyunculara sahip. Üstelik süreleri bile farklı. Üçlemenin ortak paydası ise hayatımızı kolaylaştırması beklenen teknolojinin, bizi nasıl avucuna aldığı ve sosyal yaşantımızı nasıl da alt üst ettiği.

3. AMERICAN GODS

Neil Gaiman’ın aynı isimli romanından uyarlanan ‘American Gods’ bir fantazi ve drama dizisi.  Shadow gizemli ve sırlarla dolu bir geçmişe sahiptir. Bir banka soygunundan dolayı 3 yıl hapis cezası çekip erken tahliye edilir ve artık hiç birşey eskisi gibi olmayacaktır.

Yaz mevsimine biraz hareket katmak isteyenlerin de tercih ettiği 3. dizi oluyor ayrıca.

4. RIVERDALE

Küçük bir kasabada yaşayan sürrealist gençlerin hayatını anlatan bir dizi. Dışarıdan her şey normal, sessiz, sakin. Ancak Riverdale’in içi aslında öyle değil. Şirin gözüken bu kasabada yaşayan insanlar, dışarıdan gelenler için oldukça garip algılanıyorlar. Ama onlara sorsanız bir problem yok. Siz de bu insanlara bir göz atmak isterseniz bu yaz Riverdale’i tercih edebilirsiniz.

5. GENIUS

Biyografi ve tarihe meraklı olanların severek izleyeceği Genius dizisi ise bu yaz en çok izlenen diziler arasında 5.sırada yer alıyor. Einstein’ın başarılarını ve hayatının bilinmeyen yönlerini anlatan “Genius”, öğretim görevlisi pozisyonlarında yer almayı başaramayan, doktoraya kabul edilmeyen fakat hayal gücü kuvvetli ve isyankar olan bir patent görevlisinin nasıl evrenin ve atomun sırlarını gün yüzüne çıkardığını anlatıyor. Her bölüm Einstein’in olağanüstü bilimsel başarıları ile beraber bu güne kadar çok fazla konuşulmamış karmaşık ve tutkulu kişisel hayatına da ışık tutuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!