tds_thumb_td_300x0
En İyi Çizgi Roman Dizisi: Marvel’s Daredevil

SPİDER-MAN 3 FİLMİNDE OLACAĞI SÖYLENEN DAREDEVİL KARAKTERİNİN HİKAYESİNİ ANLATAN NETFLİX DİZİSİ MARVEL’S DAREDEVİL
İMDB PUANI 8,6

Sinema filmleri ile büyük başarılar elde eden Marvel Studios, evreni daha da genişletmek amacıyla bazı süper kahraman dizileri yaptı. Bunlardan en büyük ses getireni ise şüphesiz Daredevil oldu.

Netflix’de 3 sezon süren dizinin her sezonu 13 bölümden oluşuyor ve her bölümü 40-50 dakika arası sürüyor . Başrolünde Matthew Murdock karakterini Charlie Cox oynarken,ona Deborah Ann Woll,Elden Henson ve usta oyuncu Vincent D’Onofrio Wilson Fisk rolüyle eşlik ediyor.

DİZİNİN KONUSU

Başarılı bir avukat olan Matt Murdock, çocukken geçirdiği bir kaza sonucu gözlerini kaybeder (radyoaktif bir madde gözlerine sıçrar). Gözlerini kaybetmesine karşılık diğer duyularını geliştiren Murdock, kendini sürekli olarak psikolojik ve fiziksel olarak geliştirir.

Duyma yetisi muazzam bir seviyeye varan Murdock, kulaklarını tıpkı bir radar gibi kullanarak çevresinde olan bitenin görüntüsünü zihninde canlandırır. Bunun yanına üstün dövüş yetenekleri de eklenince Matt Murdock, son derece tehlikeli, bir suçlu olarak karşılaşmak istediğiniz son adama dönüşecektir.

Yaşadığı ve büyüdüğü yer olan Hell’s Kitchen’da suç oranı tavan yapmıştır. Küçük yaşta mafya lideri Kingpin tarafından öldürülen babası için avukat olarak suçla savaşmayı seçen Murdock, adaletin mafyaya yetersiz kaldığını düşünür. Tamamıyla çeteler ve mafyaların elinde olan Hell’s Kitchen’a hak ettiği adaleti vermeyi ise kendine görev edinir.

Son derece iyi dövüşen Matt Murdock, artık gündüzleri suçla adalet yoluyla mücadele eden bir avukat, geceleri ise suçla, adaletsizlikle kendi yöntemleriyle savaşan ”Daredevil”dır.

Daredevil’ın Güçleri

Güçlendirilmiş Duyular: Daredevil’in süper kahraman yetenekleri olağanüstü duyularına dayanıyor. Dokunma, koku, tat ve duyma duyularının hepsi insanüstü seviyelere yükselmiş ve bu görme eksikliğini telafi etmekten daha fazlasını sağlamıştır. Yaklaşık 50 metre mesafedeki bir kalabalıktan birisini veya bir nesneyi izleyebilir. Bir kişinin 20 metreden uzağındaki kalp atışlarını veya standart bir ses yalıtımlı duvarın diğer tarafına fısıldayan insanları duyabilir. Ayrıca bir kişinin kalp atışlarındaki değişiklikleri dinleyerek yalan söyleyip söylemediğini de öğrenebilir ama kalp pili kullanan veya kendi kalp atışlarını kontrol edebilen birisi tarafından kandırılabilir ve ayrıca insanları kalp atışlarından tanıyabilir.

Dövüş Sanatları: Dünyadaki en seçkin dövüş sanatçılarının bazılarından eğitim almış olan Daredevil, dövüş sanatlarında ustadır. Ayrıca inanılmaz bir gücü, refleksleri, çevikliği ve dayanıklılığı vardır.

Süper Zeka: Fiziksel yeteneklerine ek olarak, Matt Murdock mükemmel bir zekaya sahiptir. Sık sık arkadaşı ve iş ortağı Foggy Nelson ile birlikte çalışan Murdock, ülke genelinde zeki ve yetenekli bir avukat olarak bilinir.

Her süper kahramanın olduğu gibi Daredevil’ın da zayıf yönleri vardır. Daredevil’in diğer duyularının daha güçlü olmasının yanında; Başlıca zayıflığı, radar anlayışını geçici olarak zayıflatabilecek güçlü seslere veya kokulara karşı savunmasızlığıdır. Bu zayıflık genellikle Daredevil’i hareketsizleştirmek için kullanılır.

MARVEL SİNEMATİK EVRENİNDEKİ GELECEĞİ

Bildiğimiz üzere Spider-man Far From Home’un sonunda Peter Parker’ın kimliği açığa çıkmıştı. Bu şok edici olayın ardından tahmin ettiğimiz gibi olaylar 3. Filmde karışmış olacaktır. Peter kendini savunması için bir avukata ihtiyaç duyacaktır ve bu avukat dizimizin baş karakteri Matthew Murdock nam-ı değer Daredevil olacaktır. Bu film ile birlikte resmen sinematik evrene girişini yapacaktır. İleride solo bir filmi mi gelir yoksa dizi kaldığı yerden 4. Sezon ile geri mi döner bilemeyiz. Ama Daredevil’ı Marvel Sinematik Evreni’nde görmeye devam edeceğiz gibi duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!