Emily in Paris Nasıl Bir Dizi?

Netflix’in yakın zamanda yayına giren yeni dizisi Emily in Paris şimdiye dek izleyiciden hep güzel yorumlar aldı. Sevilen kadrosu ve sürükleyici bölümleriyle kendini izleten diziye, gelin biraz daha yakından bakalım!

Emily in Paris bir günde bitirebileceğiniz, çok ağır duygu beklentisine sokmayan, çıtır çerez diye tabir ettiğimiz işler kategorisinde olan bir dizi. Eğlenceli, keyifli ve aynı zamanda sakin bir havası var. Oyunculuklar iyi, göze batan bir karakter yok. Zaten dediğim gibi çok zorlayıcı performanslar gerektirmeyen bir akışı var.

-Dikkat: Yazının bundan sonraki kısmı spoiler içerir.-

Ana karakterimiz olan Emily’ye çok bayılmadım, olumsuz bir hissim de yok. Sanırım onun hakkındaki hislerimi nötr olarak tanımlayabiliriz. Normal, nezaket sahibi, pozitif, başarılı bir genç kadın. Dadılık yapan Çinli arkadaşını ve kendine gül alırken tanıştığı güzel sarışını sevdim. İkisi de çok tatlı bence. İlişki olarak da güzel arkadaşlıklar olduğunu düşünüyorum, bazı malum detayları görmezden gelirsek tabi 🙂

Dizide Amerikan kültürüyle Fransız kültürünün bariz çatışmasını görüyor ve Fransızlara biraz kıl oluyorsunuz açıkçası. Türü komedi-drama diye geçiyor ama pek komik olduğunu söyleyemem. Onun yerine eğlenceli, akıcı sıfatlarını tercih edebiliriz.

İzlerken kendimi sorguladığım anlar oldu. Mesela Emily’nin patronu ve diğer çoğu insanın eşlerinden onaylı aldatma hikayelerine şaşırıp iğrenirken, mevzu şef komşu olunca daha az mı rahatsız oluyorum acaba diye düşündüm. Mindy’nin bi ara söylediği “flört etmeyi severler, bir şey yok bunda” tarzındaki cümleye ufaktan bi onay veresim gelmedi değil. 😂

Ayrıca itiraf etmek gerekirse, çocuk şehirden gitmeden önce kafedeki vedalaşmadan hiç tatmin olmadığım için (nasıl ağladı, kıyamam) sonraki sahnede mutlu oldum. Evet Camille’le ayrılmışlardı, ama buna rağmen yanlıştı. Üstelik kız o kadar tatlı, iyi ki.. İhanet diye adlandırmak istemesem de ihanet olan bu durum insanı çok zora sokuyor.

Şimdi düşünüyorum. Yatırım alıp Paris’te kalacağı belliydi, Emily’yle karşı koyamadıkları çekimin sonucuna da nihayet kavuştular ama ilişkisi ne olacak.. Acaba aralarındaki aşk bitti de, giderken yaşanan kriz ve önceki süreçte mi bunu anladılar? Bana nedense kız acı çekecek, Gabriel Emily’yle olmak isteyecek gibi geliyor. Kaldı ki, ikisi de ayrılmakta hemfikir olsa bile fark etmiyor, hemen başlanan bu yeni ilişki güven problemine sebep olmayacak mı? 🙁

İlk karşılaşmalarında ben Camille’i biseksüel zannetmiştim, hatta belki aralarında bir şey olur diye düşünmüştüm. Daha da iyisi, yatak reklam kampanyasındaki sahneden aklımdan daha başka şeyler geçti. Kimse inkar etmesin, hepimiz bi şans verdik o ihtimale..😂 Bunlardan daha iyi üçlü mü bulunur Allah aşkına? 

Mindy’nin şarkı hikayesi, ofis içindeki ilişkiler, Sylvie’nin sahneleri de güzeldi. Başta Gabriel’ı, Antonie’yi ve Julien’i izlemeyi sevdim. Dizinin, aldığı imdb puanını hak ettiğini düşünmüyorum. Ama hiç sıkmadığı için, tüm gerçekdışılığı ve anlamsız detaylarına rağmen 5.5’tan 6 veririm. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Görüşmek üzere!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!