1) Merhaba Eda, öncelikle bizi geri çevirmediğin için teşekkür ederiz. Ne izledik sayfası olarak dizi ve filmler kadar, hayran kurgularını da oldukça ilgi çekici ve yaratıcı buluyoruz. Bir karaktere ya da oyuncuya bağlanıp, onu kendi hayal gücünle harmanlayıp farklı birçok kurgunun içinde yaşatmak muazzam bir olay. Sen de ortaya Hantol’un yansımasında muazzam bir kurgu ve karakterler çıkardın. Peki sen Nar’ı yazmaya nasıl karar verdin?

  • Merhaba, öncelikle ben teşekkür ederim böyle bir şey düşünüp aklınıza ilk gelen olduğum için… Hayran kurgu hikayeler tüm dünyada oldukça popüler ve seviliyor. Bence bunun sebebi, izleyiciye de bir söz hakkı vermesi. Çünkü bu hikayeler sayesinde sevdiğimiz karakterleri farklı yerlerde, farklı kişilerle görebilme olanağı tanıyoruz. Ama Nar, bir hayran kurgu değil. Güçlü, gizemli, biraz da mitolojik olgular besleyen bir hikaye yazmayı uzun süredir istiyordum ve bu hikayeye başlarken zihnimde oluşan esas kız ve esas oğlan imgesinin hande ve tolga olması kaçınılmazdı.

 

2) Alas ve Gece’nin kaçtıkça birbirini çeken karakterleri var ve okurlar bundan çok etkilendi. Peki sence onları özel kılan ne?

  • Okurların AlGe’yi bu kadar sevip sahiplenme sebeplerinden biri; sıradışı bir çift olmaları. Onlar sadece kötü talihlerini karanlık ve güç ile birleştiren basit karakterler değiller. Bir tanrı ve tanrıçanın yeryüzündeki yansıması gibiler. Bence okurlar da, en çok bu yüzden Alas ve Gece’ye kapıldı.

 

3) Persphone ‘u bize kendi kelimelerinle anlatır mısın?

  • Persephone; masum ve vefakar. Ama aynı zamanda içinde çok büyük bir karanlık potansiyel barındırıyor. Kimi zaman bu karanlığa karışıp kendini kaybediyor, kimi zaman ise bu karanlığı kontrol edebiliyor.

 

4) Hades’le Persphone aşkı nasıl bir aşk?

  • Hades ve Persephone aşkı kesinlikle sağlıklı bir aşk değil. Ama kesinlikle çok tutkulu, karşı konulmaz. İnsanın böyle bir ilişkide akıl sağlığını normal tutabilmesi pek normal değil ki zaten onlar da pek normal değiller…

 

5) Nar’ın en sevdiğin/sevilen bölümü hangisiydi?

  • Aslında ben birçok bölümün farklı farklı yerlerini çok beğeniyorum. Ama illa seçmem gerekirse, son yazdığım 17.bölüm ve 14.bolum favorilerimden. Okuyucularım için net bir şey söyleyemem sanırım, hepsi birbirinden farklı bir bölümü savunacaktir.

 

6) Hikayenin ilerki bölümleri için okurlarınla paylaşmak istediğin bir tüyo var mı?

  • Sadece şunu söyleyebilirim; aynı amaç uğruna, birbirinden nefret eden insanlar bir araya gelebilir. Büyük bir savaş yaklaşıyor.

 

7) Son olarak okurlar Nar’ın kitap olmasını gerçekten istiyor. Senin Nar ile ilgili nasıl planların var?

  • İstediklerini, çok istediklerini öylesine derinden hissediyorum ki anlatamam.. Ben de ne yapıyorsam onlar için zaten. Şuan bir yayınevi kitabı inceliyor. Umarım olumlu bir dönüş alırız, fandom olarak.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz