tds_thumb_td_300x0
Dünden Bugüne Kıvanç Tatlıtuğ!

Behlül’den Sekiz’e,Kuzey’den Cesur’a Kıvanç Tatlıtuğ’u nasıl tanıdık,nerelerde izledik hepsi burada,hadi gel kaçırma!

Önce Tanıyalım..

  • 27 Ekim 1983 Adana doğumlu. Edirneli bir anne ile Boşnak kökenli bir babanın beş çocuğundan biri.
  • Aktörlük ve mankenlik yapmadan önce uzun süre basketbol ile uğraşmış. Adana’da Fiskobirlik, Çukurova ve Tarsus Amerikan kulüplerinde başladığı amatör basketbol kariyerini İstanbul’a yerleştikten sonra profesyonel seviyeye taşıdı. Ülkerspor ile başlayan birinci lig macerası, Beşiktaş ve Fenerbahçe basketbol kulüplerinde devam etti; fakat tekrar geri döndüğü Beşiktaş ile beraber antrenman çalışmaları yaptığı sırada sakatlanarak basketbol hayatını noktalamak zorunda kalmış.
  • 2002 yılında Best Model of Turkey ve ardından da Best Model of the World seçilmesiyle adını duyurmuştur.
  • Best Model of the World yarışmasını kazanmasıyla beraber uluslararası arenada kendini gösterme fırsatı yakalayan Tatlıtuğ, Success Ajans’ın teklifini kabul ederek modellik yapmak üzere Paris’e yerleşmiş ve orada 1.5 yıl yaşamıştır.
  • Paris’te yaşadığı dönemde, birçok dizi teklifinin geldiğini öğrenen Tatlıtuğ, küçüklüğünden beri sinema ve televizyona olan ilgisi olduğundan gelen teklifleri değerlendirmek üzere Türkiye’ye dönmüş,Okan Bayülgen’den ve Devlet Tiyatrosu oyuncusu Laçin Ceylan’dan oyunculuk eğitimi almıştır.

Gümüş’le girdi hayatımıza…

Oyunculuğa ilk adımını 2005 yılında,Gümüş dizisiyle attı. Songül Öden ile başrolü paylaştı. Mehmet Şadoğlu olarak tanıdık onu ilk projesinde.

Toplam 100 bölümden oluşan dizi Gümüş ve Mehmet Şadoğlu çiftinin yaşamını ve ailelerinin hayatlarını anlatmıştır.  2013 yılında tekrarları Beyaz TV’de verilmiştir.

 

Dizinin yayınlandığı dönemlerde Türkiye ve Arap ülkelerinde çok popüler hale gelmesiyle bazı ülkelerde “genel ahlaka aykırı” olduğu gerekçesiyle yayınının durdurulması gündeme geldi fakat bu durum hiç gerçekleşmedi.

Gümüş’ün kendi böbreğini vererek kocası Mehmet’in hayata dönmesini sağladığı sahne unutulmazlar arasında yerini korumaktadır.

Menekşe’nin Halil’i…

Sedef Avcı ile başrolü paylaştığı bu dizide adından anlaşıldığı gibi Halil Tuğlu karakterine 36 bölüm boyunca hayat vermiştir.

Bu dönemde bir de Amerikalılar Karadeniz’de 2 filminde Muzaffer olarak karşımıza çıktı ve yer aldığı ilk film bu oldu.

Behlül kaçar…

Tanınmasındaki en büyük adım,2008 yılında başrollerini Beren Saat ve Selçuk Yöntem ile paylaştığı,Halit Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı eserinden uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisinde Behlül Haznedar karakterine hayat vermesi oldu.

Dizide canlandırdığı Behlül Haznedar karakteri, Tatlıtuğ’a Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazandırdı.

Dizinin üstünden yıllar geçmesine rağmen Bihter ve Behlül ikilisi ekranların en unutulmaz çifti seçildi.

Ezel’de Kıvanç şoku…

Kenan İmirzalıoğlu’nun Ezel’i,Cansu Dere’nin Eyşan’ı canlandırdığı efsane dizi Ezel’in sonlarına doğru üç numara saçlar, serseri tavırlarla Ramiz dayının torunu Ramiz, nam-ı diğer Sekiz olarak Kıvanç’ı görünce tüm seyirci şok olmuştu.

Behlül’den sonra böyle bir değişimle onu ekranda görmek hem herkesin tuhafına gitmişti hem de hemen uyum sağlayarak Sekiz’i yaşamasıyla ne kadar yetenekli olduğunu bir kez daha göstermişti herkese.

Zengin Behlül’den mahalle delikanlısı Kuzey’e

Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ,Öykü Karayel ve Buğra Gülsoy’un  paylaştığı Kuzey Güney toplam 80 bölümle iki sezon boyunca evlerimize konuk olmuştur.

Behlül’den sonra Sekiz gibi sert bir karakter olan Kuzey’e de alışmakta zorluk çekmiştik hepimiz. Hapishanede olan Kuzey’in saz çalıp türkü söylediği sahneler ise hala izlenmektedir.

Şair ruhlu Kıvanç…

2013’te Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği şiirsel hayatı konu alan Kelebeğin Rüyası adlı dram filminde Mert Fırat,Belçim Bilgin ve Farah Zeynep Abdullah ile başrolleri paylaştı.

II. Dünya Savaşı döneminde Zonguldak’ta yaşayan ve genç yaşta veremden ölen şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu’nun hayat hikayesini anlatan filmde Muzaffer karakterini canlandırmıştır.

Veremli bir genci canlandırmak için 20 kilo veren Kıvanç Tatlıtuğ yine işine sıkı sıkıya bağlı olmasıyla kendine hayran bırakmıştır.

 

Yeniden Farah Zeynep’le…

2014 yılında StarTv’de yayınlanan Nermin Bezmen’in romanından uyarlanan Kurt Seyit ve Şura adlı dizide Seyit olarak karşımıza çıkmıştır.

Onu bir dönem dizisinde izlemekten biz çok zevk almıştık ancak dizi pek uzun ömürlü olmamıştı.

 

Farah Zeynep’le uyumu yakalayamadıkları konuşulmuştu ancak iki sarışın oyuncunun mükemmel bir enerjiye sahip oldukları çok belli 🙂

 

Evlilik sürprizi!

İki yıl boyunca ekranda göremediğimiz Kıvanç Tatlıtuğ 2016 yazında bir sürpriz yaptı ve Başak Dizer’le dünya evine girdi. Sosyal medya kullanmayı pek sevmeyen Kıvanç’ın fotoğraflarını yengemiz Başak Hanım sayesinde görüyoruz artık.

 

En son Cesur ve Güzel’de gördük

2016’nın ikinci yarısında Tuba Büyüküstün’le beraber ekranlara döndü Kıvanç.

Yakışıklı ve gizemli bir genç adam olan Cesur Alemdaroğlu olarak izledik onu. Pek de sevmiştik Sühan’la olan hikayesini. Bir sezon sonunda Cesur ve Güzel de final yaptı ve Kıvanç’ı henüz yeni bir dizide göremedik.

 

16 Şubat’ta beyaz perdede….

Çekimleri geçtiğimiz yaz Kaş’ta yapılan Kıvanç Tatlıtuğ, Büşra Develi ve Alihan Türkdemir’in başrolünü paylaştığı Hadi Be Oğlum filmi merakla bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde fragmanı yayınlanan filmin çok konuşulacağı şimdiden belli. Peki sizce beklediğimize değecek mi dersiniz ?

 

Ekstra*

Reklam filmleri…

Mavi’nin reklam filmlerinde Barbara Palvin’le oynamışlığı var Kıvanç’ın. Gözlerimizi alamamıştık o reklamdan.

Akbank reklamlarında da İlker Ayrık’la abi-kardeşi canlandırmıştır.

Son olarak CocaCola reklamıyla kalbimizden vurdu bizi Kıvanç.

Ödülleri sayamadık…

Tatlıtuğ’un o kadar çok projesi var ki her birinden aldığı ödülleri biz sayamadık. Ama aldığı her ödülü hak ettiğine,emeğiyle aldığına hepimiz şahidiz.

Nice ödüllere Kıvanç!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!