tds_thumb_td_300x0
Doctor Who Yeni Sezona Nasıl Başladı?

Sonunda en beklenen sezon geldi. Kadın doktor nasıl olacak , bu zamana kadar erkek olan doktor şimdi kadın olursa role yakışacak mı soruları cevaplandı. Benim çok ön yargı ve çok düşük beklenti ile izlediğim bölüm ağzımı açık bıraktı.  Bölümü izlerken doktorun cinsiyetinin bir öneminin olmadığını fark ettim. Doktorun aslında bir cinsiyeti yokmuş. Biz doktoru hareketleri, karakteri, hayata bakışı açısı yani doktor olduğu için seviyormuşuz onu fark ettim.  Tabi ki Jodie Whittaker kocaman bir tebriği hak ediyor. Role o kadar güzel hazırlanmış ve doktor rolüne o kadar güzel girmiş ki yeni sezonla yeni doctor who izleyicileri bile olabilir.  bölümü izlerken eski doktorlardan biri olsaydı şöyle yapardı hiç demedim çünkü Jodie rolün hakkını fazlası ile vermiş.

İtiraf etmek gerekirse geçen sezonun diğer sezonlara kıyasla hikaye açısından daha kötüydü. Yeni sezonla hikaye tekrardan toparlanabilir mi, hikaye toparlansa kadın doktor değişimi hikayeye adapte olabilir mi soruları kafaları karıştıran daha büyük sorulardı. Yeni bölüm yayınlanmadan önce kesinlikle kötü olacağını düşünenler( bknz:ben) muhteşem bir hayal kırıklığına uğradı. Ama bu hayal kırıklığı iyi yönde bir hayal kırıklığı çünkü yılların dizisi,kült bir yapım olan doktor who adeta küllerinden yeniden doğdu. Eski sezonları aratmayan bir sezon başlangıcı yaptı.

Doktor yeni yol arkadaşları ile tanışması yine eskisi gibi oldu. Ama bana bu sezon ki yol arkadaşları daha farklı geldi.  Karakterler  biraz toplumdan dışlanmış  kendisi ile barışık olmayan ya da kendini daha daha farkında olmayan kişiler. Söylentilere göre bazı bölümlerde olayların lideri sadece doktor değil yol arkadaşları da olabilirmiş. Eski sezonlarda bu tarz olayları göremedik. Yeni sezon Doctor who’ya da bir sürü yenilik getirdi.  Artık Doctor who’nun eski bölümleri daha güzeldi laflarını duymayacakmışız gibi geliyor. Yeni sezon heyecanlı, merak uyandırıcı bir şekilde sezona başladı.

O zaman hadi vira bismillah güzel bölümler bizi bekliyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!