Dijital Sahne Serisinden Hırçın Kız Geliyor

“Hırçın Kız” oyunu, 18 Şubat Perşembe günü, saat 20.00’de Zorlu PSM YouTube kanalında yayınlanacak.

Birce Akalay & Serkan Altunorak

“Dijital Sahne” serisi, Zorlu PSM prodüksiyonu, Based İstanbul iş birliği ve Türk Tuborg A.Ş. katkılarıyla hayata geçirilmektedir. Dijital Sahne, tiyatronun kült eserlerinin günümüz perspektifinden yorumlandığı kesitleri seyirciyle buluşturmaktadır.

Oyundan Bir Kare

Hırçın Kız Oyununun Oyuncuları Kimler?

Seri, William Shakespeare’in önemli eserlerinden biri olan Hırçın Kız ile devam ediyor. Zorlu PSM tarafından yapılan paylaşıma göre etiketler üzerine bir oyun olan Hırçın Kız’ın başrollerini sevilen oyuncular Birce Akalay ile Serkan Altunorak paylaşıyor. Günümüz Türk tiyatro sahnesinin en cesur isimlerinden biri olan İbrahim Çiçek tarafından uyarlanan ve yönetilen oyun, Zorlu PSM YouTube kanalında yayınlanarak 18 Şubat Perşembe 20.00’de ekranlarınıza gelecek. Yapımcılığını Duygu Bayram’ın üstlendiği oyunun müziği ise Ömer Sarıgedik’e ait.

Hırçın Kız Ne Anlatıyor?

Hırçın Kız, Shakespeare’in Orta Çağ Avrupası’ndaki kadın erkek ilişkilerine odaklandığı aynı zamanda sosyal statü kavramını da ele aldığı bir oyundur.

“Tanımadığın, tanışmadığın veya tanımak için çabalamadığın birinin hayatında ne kadar söz sahibisin? Daha doğrusu kim kimin hayatında söz sahibi? Sevmediğin için suçlu musun, haksız mısın veya hırçın mısın? Evlilik neden bu kadar önemli? Üstelik kararını senin vermediğin bir evlilik.” sorularını ele alan Hırçın Kız’ı izlemeyi unutmayın 🙂

Hırçın Kız Oyununun Afişleri

KAYNAK: Based Istanbul

Ayrıca buraya tıklayarak diğer yazılarıma da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!