tds_thumb_td_300x0
Devrim Özkan: “İzleyiciye enerjimizi ve duygumuzu aktarabilmek çok önemli.”
1-Öncelikle biraz kendinizden bahsedebilir misiniz? 
Merhabalar.Devrim Özkan ben, 2 Eylül 1998’de Muğla’da dünyaya geldim.Bodrum ve Milas’ta çok güzel bir çocukluk geçirdim.9 yaşımdan 17 yaşıma kadar aktif olarak spor yaptım. Önce atletizm ile başladım fakat geçirdiğim bir kaza sonucu koşamamaya başladım ve sporculuk hayatıma judoyla devam ettim. Yedi yıl kadar judo yaptım. Tiyatro yapıyordum fakat lisede judoyu bırakıp tamamen tiyatroyla devam ettim hayatıma.Şu anda da Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Oyunculuk Bölümü’nde eğitimime devam ediyorum.

2- Türk dizi sektörü hakkında şu an ne düşünüyorsunuz? 
Türk dizi sektörü aslında dünyada çok büyük ilgiyle takip ediliyor. Bir çok ülkede dizilerimiz izleniyor. Ve son yıllarda sadece televizyon dizileri dışında sosyal platformlarda dizilerimizi izlemek mümkün. Çok güzel bir gelişme sürecindeyiz bence sektör olarak. Gerek Netflix projeleri, gerek internet işlerinde çok güzel hikayeler izliyoruz.Bu çok heyecan ve umut verici.
3-İzleyici sahnede ve/veya ekranda sizlerden ne görmek ister?
İzleyiciye enerjimizi ve duygumuzu aktarabilmek çok önemli. İzleyici kitle seni izlerken senin yaşadığın duyguyu yaşayabilmeli. İzlediği sahnenin heyecanını ve aksiyonunu hissedebilmeli. En azından ben de bir izleyici olarak bunu görmek isterim hep. Bunun üzerine de çok çalışıyorum.
4- Başarılı bir oyuncusunuz ki başarılı olduğunuz aşikar sonuçta Vatanım Sensin’de yan bir roldeyken şimdi Vuslat ile başrolsünüz,  sizi rol model olarak gören gençlere neler tavsiye edebilirsiniz? Bu başarınızı neye borçlusunuz? 
Öncelikle teşekkür ederim.Ben henüz bu sektörde çok yeniyim. Önce Rüya,Vatanım Sensin ve şu an Vuslat ile birlikte yürüyorum bu yolda. Öğrenmekten, izlemekten,gelişmekten yılmamak çok önemli bence. Bu zamana kadar pes etmeye birçok kez yaklaştım. Ama pes etmedim. Hep çalışmaya devam ettim. Eğer bu kadar yeniyken beni kendine örnek alacak birileri varsa ne mutlu. Onlara en büyük arkadaş tavsiyem,bu yola çıktıkları zamanki kararlılık ve heyecan ve inançlarını kaybetmemeleri.
5- Hiç yapamam dediğiniz bir şey oldu mu? 
Benim hayatımda hiçbir zaman “yapamam” olmadı. “Yaparım” da olmadı. Ben her zaman “denerim” den yanayım.
6- Küçükken en büyük hayaliniz neydi? Bu hayaliniz gerçekleşti mi? 
Küçükken her çocuk gibi bir çok hayalim vardı ve çok şükür onlar artık hayal değil.Ama hayal kurmanın sonu yok. Şu an yeni hayallerimin peşindeyim.
7- Partnerler konusunda epey şanslı bir oyuncusunuz, Vatanım Sensin’de Levent Can, Vuslat’ta Kadir Doğulu…. Partnerleriniz ile gelişen bu sıcacık uyumu nasıl yakalıyorsunuz? Levent Can ve Kadir Doğulu’yu tek bir kelime ile tarif etseniz, nasıl biridir? 
Evet gerçekten partner konusunda ben de çok şanslı olduğumu düşünüyorum.Vakit geçirmek ve bir şeyler paylaşabilmek çok önemli.Daha önce hiç tanışmadığınız biriyle bir anda iki aşığı veya iki düşmanı oynuyorsunuz.Bunun seyirciye ve kendimize geçmesi için aynı dili ve enerjiyi tutturabilmek emek istiyor.
Levent Can için kesinlikle ” enerji” kelimesini doğru buluyorum. Vatanım Sensin setindeyken hepimizin enerji kaynağıydı sürekli gülerdik.
Kadir Doğulu içinse “İnsan” demek istiyorum. Gerçekten çok dolu biri. İyiliğin,güzelliğin,kötülüğün,değerin çok farkında. Ondan sürekli bir şeyler öğrenmek keyif verici. Çok güzel bir dost oldu bana.
8- Bir rolü tercih ederken nelere dikkat edersiniz? Rolü benimsemede herhangi bir zorluk çeker misiniz? 
Bence karakterin oyuncuyu heyecanlandırması çok önemli.Heyecan merakı doğuruyor ve o karakteri iyice keşfetme dürtüsü hiç bitmiyor.Heyecanlandığım karakterler her zaman en ön sırada.
Karakteri benimsemede tabi ki zorluk çekiyorum.Hiç olmadığın biri olmaya çalışıyorsun bir anda,onunla uyuyup onunla yaşıyorsun.Zorluk çekmeseydim kesinlikle keyif almazdım diye düşünüyorum.
9- Son olarak eklemek istediğiniz herhangi bir şey var mıdır? 
Sorularınız için çok teşekkür ederim.Pazartesi akşamları saat 20:00’da Trt1 ekranında çok güzel bir hikayeyi aktarmak için uğraşıyoruz.İnşallah çok güzel günler hepimizin olur. 2019 sağlık, şans ve uğur getirsin.
Röpörtaj: @bekmanilker (twitter)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!