tds_thumb_td_300x0
Çukur 65. Bölüm Yorumu: Siyah Zarf

Çukur’un sezon finaline adım adım ilerlerken bölümlerın heyecanı da durmadan artıyor. Son bölümün de temposu ve heyecanı oldukça yüksekti. 

Bölümü Azer Kurtuluş’un evinde açtık. Diğer düşmanlara bakacak olursak sezonun en iyi ve en keyif veren düşmanı oldu diyebilirim. Karakuzuların ilk bölüm verdiği enerjiyi de vermeyi başarıyor karakter. Azer’in Timsah’la sahneleri de izlemesi aşırı keyifli bir hale getiriyor karakteri.

Yücel’in Azer’e gelip, birlik olmak teklifi yapması ve Azer’in bu konuda sert ama net tavrı açıkcası çok hoşuma gitti. Çukur’da düşmanlar genelde hep arkadan iş yaparak kazanmayı ve intikam almayı seçmişlerdi ama Azer bu kategoriden tamamen uzak görünüyor. Tek derdi kardeşinin intikamını almak ve bunu yaparken asla kendine yakışmayan bir yolda ilerlemeyecek. Bu da racon sahibi olduğunu gösterir.

Koçovalılar cephesinde ise işler her zaman olduğu gibi yolunda gitmiyor. Tüm herkes sinirli, diken üzerinde. Yücel zaten büyük bir sorunken, Azer’in de intikam istemesi gerilimi yükseltmiş durumda. Bu yüzden kendi aralarında kavga etmeye başlamaları daha doğrusu artık ceplerinde ne varsa ortaya dökmeleri kaçınılmaz oldu. Sahneyi izlemek keyifliydi çünkü gerçekten böyle yüzleşmelere ihtiyaç duyuyoruz. Tabii aşırıya kaçıldığı bir gerçek olduğu için olaya İdris Koçovalı dahil oluyor ve tüm kontrolü kendi eline alıyor.

Koçovalıların maç keyfi uzun zaman sonra Çukur’da nefes aldıran bir sahneydi bana göre. Güldük; onların dertleri bir kenara koyup maça odaklanmalarına, itiraz etmelerine hatta en sonunda Aliço ile sevinmelerine.. Gerçekten çok keyifli ve doğal bir sahneydi aynı zamanda gelecekte olacak kötü günler için bir ihtiyaç molası gibiydi.

Yücel’le birlikte Uluç’un da hain olduğunun öğrenilmesi onu köşeye sıkıştırdı ve kaçmayı seçti. Bu sırada tek yardım isteyeceği kızı vardı, ki Damla da babası için her şeyi yapabilecek bir kız. Damla’nın babasına giderken Cumali’nin onun yolunu kesmesi ve Akşın’ın kolyesini verip mükemmel bir konuşma yapması, bölümün ilerleyen sahnelerinde Damla’nın da vicdanın daha ağır basacağının sinyallerini verdi.

Cumali Damla’yı seviyor! Evet, işte uzun zamandan sonra Çukur’da olan en güzel olay kesinlikle bu. Damla’nın da boş olmadığı bir gerçek zaten ama Cumali’nin Yıldız defterini tamamen kapattığını izlemek, bu bölüm Damla için elinden geleni yapması ve gerçekten ona değer verdiğini anlaması çok güzeldi. Damla usul usul işlemiş kalbine ve Cumali kendisi de fark etmeden sahiplenmiş Damla’yı.. Bu ikilinin daha güzel sahnelerini de izleyeceğiz diye umut ediyorum.

Bölümde Azer, Vartolu ve Yamaç’ın ‘Çukurspor’ sahnesi muazzamdı. Yamaç’ın Azer’e düşmanımız değilsin diye altını çizmesi, Vartolu’nun Azer’e top atarak aslında el uzatması kesinlikle Koçovalıların yeni bir düşman istemediklerini gösteriyordu ama sonrasında gelişen olaylar özellikle Azer Kurtuluş’un haberi olmadan Koçovalıların mekanı basılarak onun adından selam gönderilmesi gelecek bölüm bu düşmanlığı mecburen izleyeceğimizi gösteriyor. İki taraf da suçsuz ama iki tarafın da bundan haberi yok. Azer- Koçovalılar düşmanlığı sezon sonuna kadar devam edecektir hatta yeni sezona bile sıçrayabilir. Azer’in üçüncü sezonda kesinlikle olacağını düşünüyorum, bunun dışında Azer’in kardeşinin gerçek katilini öğrendikten sonra Koçovalıların tarafına da geçeceğinden eminim.

Bölüm sonu Aliço’nun kaçırılması ve siyah zarf olayı..Yamaç gibi tepki vermemizi sağladı. “İstemiyorum..” gerçekten istemiyoruz.. Sezon finaline çıkmadan önce yine önemli karakterli kaybedeceğimizi biliyor olsak da kesinlikle bu karakterlden biri Aliço olmamalı.  Aliço’nun hikayesine de daha yeni girildiğini bildiğimiz için çoğumuz gelecek bölüm veda edeceğimiz karakterin Aliço olmadığından emin.

Bölüm yorumu burada bitiyor, eklemek istediğiniz ya da eleştirmek istediğiniz bir sahne varsa yorum kısmına ekleyebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!