tds_thumb_td_300x0
Çukur 52. Bölüm Kardeş miyiz ?

Çukur’u en son Çeto ve İdris Koçovalı’nın karşılaştığı sahnede bırakmıştık. Pazartesi akşamı yayınlanan bölümde heyecan doruktaydı. Neler oldu bir göz atalım.

Çukur’da barış ortamı olmasını isteyenler Çeto ve İdris’in anlaşması için Uluç Reis’in mekanında buluşma ayarlarlar. Buluşmaya gelen İdris karşısında Çeto’yu görünce şaşırır. Oradakiler Karakuzular’ın Çukur’a dönmesini ister ve İdris’in kabul etmesini bekler. İdris ise “Olmaz öyle şey” diyerek teklifi reddeder. İdris, bunu oğlu Yamaç ile paylaşır. Yamaç’ın bir planı vardır. Ama ne?

Yamaç bu teklifi kabul ettiğini abilerine söyler, ve üçünden de “Olmaz öyle şey” diyerek tepki alır. “Kendilerine oynanan oyunun farkında olan Yamaç da Karakuzular’a bir oyun oynama niyetindedir. İdris oğullarını karşısına alarak onlara öğüt verir. “Önce mahallleyi alacaksınız, önce mahalle sizin olacak” diyerek ayağa kalkmanın vaktinin geldiğini söyler.

Diğer tarafta ise Meliha İdris’in Çukur’a dönmesini ister ve Çukur’un  İdris olmadan Çukur olmayacağını ifade ederek onu ikna etmeye çalışır.

Yamaç teklifi kabul ettiklerini Çeto’ya söylemek için Çeto’nun yanına gider. “Sen bizim kolumuzu kanadımızı kırdın ama biz iyileştik” diyerek ayağa kalktıklarını ifade eder. Koçovalılar Çukur’da Çeto sen bizim ne kadar deli olduğumuzu daha görmedin diyerek yaşanacak olanların sinyallerini vermiş olur.

İçeride sinirlenen ve kimseye bir şey yapmayan Yamaç çıkınca delirerek arabasını parçalar . Ee ne demişler, delidir ne yapsa yeridir.

Cumali ve Vartolu da Çeto’nun buluştuğu kişinin kim olduğunu öğrenmek için onu takip ederler. Daha sonra abi kardeş yüzüklü adamın peşine düşerek kim olduğunu öğrenmeye çalışırlar orada çatışma çıkar ve adamın kaçtığını düşünürler. Ta ki içeriden bir ses duyana kadar. Ortada büyük bir oyun dönmektedir Çeto’nun buluştuğu adam Koçovalılar’a bir oyun oynar. Karakuzular’ın kurbanı olduğuna inandırır ve onların arasına sızar. Tansu Biçer Hoş geldin.

Kendisini vuran Metin’i kahveye çağıran Yamaç “Benim için ölür müsün?” diye sorar ve “Gözümü bile kırpmadan” cevabını aldığında onu affeder. Yamaç’ın bu yaptığına kızan Selim bir daha yapmamasını ister.  Çukur bir ailedir ve aile her şeydir diyen Yamaç, Selim’e “sen benim ailemsin” diyerek onu affettiğini göstermiş olur.

Bu sırada önceden hüküm sürdükleri Çukur’a savunmasız bir şekilde gelen Karakuzular Çukur halkı tarafından iyi karşılanmaz. Aynı anda mahallede de işler tuhaftır. Bir anda herkes ortadan kaybolur ve ortada Koçovalılar’dan başka kimse kalmaz. Olacaklardan habersiz  olan herkes bu durumu tuhaf karşılar.

Ve işte beklenen an.. Çukur’un esas  sahipleri ve Karakuzular karşı karşıyadır. Tam bu sırada çatılardan ıslık sesleri yükselir ve Çukur’un simgesini taşıyan afişler aşağı bırakılarak Çukur’dakilerin birleştiği gösterilir. “Çukur’uma hoş geldiniz” diyerek gülen Yamaç ve Koçovalılar Çok eğleneceğimizin haberini vermiş olur.

Nefeslerin tutulduğu ve çok eğleneceğimiz Çukur her Pazartesi saat 20.00’de Show Tv’de!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!