tds_thumb_td_300x0
Çukur 51. Bölüm: Eve Dönüyoruz

Çukur’u en son Cumali ve Vartolu Saadettin’in birbirine silah ve bıçak çektiği sahnesinde bırakmıştık.

Dün akşam efsane bir bölüm ile ekrana gelen Çukur’da neler olmuş gelin bir bakalım.

Yamaç yavaş yavaş kendine gelirken abileri ve Çukur’un çocuklarının birbirine girdiğini öğrenir ve Çukur’a gidip onları ayırmaya çalışır. Kendilerine oynanan oyunun farkında olan Yamaç Çukur halkını uyarır, buna rağmen Çukur halkı onu dinlemez, bu duruma sinirlenen ve ayakta zor duran Yamaç “Siz birbirinize güvenmedikten sonra size sizden iyi düşman mı olur?” diyerek yere düşer.

Bu yaptığı hamle ile hayatını tehlikeye sokan Yamaç hastaneye kaldırılır, yaşananlardan sonra İdris, Vartolu ve Cumaliyi alarak Kahraman’ın mezarı başına gelerek oğulları ile yüzleşir, çok sevdiği kardeşinin intikamını almak isteyen Cumali babasından tokat gibi sözler duyar, evet Salih benim oğlumu öldürdü ama o da benim oğlum, senin gibi, Yamaç gibi, Selim gibi Kahraman’ım gibi benim oğlum! diyerek Salih’i kabullendiğini belli eder. Gerçekleri öğrendiğinden beri Abisini öldürdüğü için pişman olan Salih “Bugün bildiklerimi o gün biliyor olsaydım kendi kafama sıkardım yine de onun kılına zarar getirmezdim, senin oğlunu, kendi abimi öldürmezdim” diyerek bütün düşüncelerini söyler. Son noktayı ise, ben ölene kadar kavga falan yok, bu konu burada kapandı diyerek İdris koyar.

Nerdeyse tamamı yüzleşmeler ile geçen bölümde bir yüzleşme de Selim ve İdris cephesinden gelir, yıllardır ötekileştirdiği, sevgi göstermediği, kabul etmediği oğlu Selim’e “Kendine acıma lan, çünkü sen benim oğlumsun” diyerek sarılır. Aslında başından beri beklenen buydu. Bir kerecik oğlum dese, saçından okşayıp sarılsa bunların hiçbiri olmayacaktı.

Tüm bunlar yaşanırken Sena ise Yamaç’a gerçekleri anlatarak bebeklerini kaybettiğini söyler. Bu sahnede Aras Bulut İynemli  ve Dilan Çiçek Deniz oyunculukları muazzamdı.

Ve uzun zamandır beklenen olur. Koçovalılar Çukur’a, evlerine döner, Vartolu Saadettin niyetinin çukura babalık yapmak değil ailesi için savaşmak olduğunu bir kez daha belli eder. İlk zamanlarda Çukur’da istenmeyen Vartolu Saadettin giderek Çukur halkı tarafından benimsenmeye başlar.

 

 

 

 

 

Ailesiz, evsiz kalmanın ne demek olduğunu bilen Vartolu “Muhittin Abi” dediği Berber’in hatıralarını bularak Oğluna verir, Meke ise bu duruma minnet duyar.

Diğer bir yüzleşme de Sultan ve Meliha tarafından gerçekleştirilir. Kendisini kurtaran kişinin Sultan olduğunu öğrenen Meliha, Sultan’a büyük bir minnet duyarken aralarındaki  savaşın bitmeyeceğini de belli eder.

Öte yandan Selim kardeşini vuran kişinin peşine düşer ve o kişinin Metin olduğu ortaya çıkar. Yaşadığı pişmanlık ile Yamaç’ın karşısına çıkan Metin kendini vurmak üzereyken Selim ona engel olur, kendini Fikret olarak tanıtan kişinin aslında Karakuzular’ın başı Mahsun olduğunu öğrenen Sena, eline silahı alarak Mahsun’un karşısına dikilir.

Final sahnesinde ise Koçovalı kardeşler bir tarafta konuşup başlarına gelenleri değerlendirip plan yaparken, diğer tarafta ise Çeto ile İdris Koçovalı karşı karşıya gelir.

Heyecanın dorukta olduğu Çukur her pazartesi günü saat 20.00’de Show Tv’de!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!