tds_thumb_td_300x0
Crisis on Infinite Earths Part 2 İncelemesi: Batwoman

Crisis on Infinite Earths ortak bölümlerini gerçekten büyük bir heyecanla takip ediyorum. Bölüm, aksiyonu ve enerjisiyle ikinci bölümde de bizleri şaşırtmadı ve izleyicilerini memnun etti.

Özellikle 2001-2011 arasında tam olarak ekran macerasına 10 sezon devam eden, kalbimizin Superman’ini tekrardan bir dizide görmek beni çok heyecanlandırdı. Bunun bir diğer sebebi de, Smallville’in benim izlediğim ilk yabancı dizi olmasıydı. Clark Kent, gücünden ve aşkından hiçbir şey kaybetmemiş bir şekilde karşımıza çıktı bu bölüm. Clark Kent ve büyük aşkı Lois Lane, evli ve iki çocuklu! Smallville’in final bölümünde zaten Lex’in başkan olduğunu öğrenmiştik. Ama Superman’in güçleri hakkında herhangi bir detay hatırlamıyorum. Bu kısım beni başta şaşırtsa da sonrasında tam da Clark’ın yapacağı bir şey olduğunu düşündüm.

Eski yüzlerden gördüğümüz tek kişi, Smallville’in Superman’i değildi tabi. 2006 yapımı olan başrollerinde Brandon Routh’un oynadığı -kendisi bizim küçük robot adamımız olur- Superman dönüyor filmini de evrene dahil etmeleri oldukça hoş bir hareketti.

Bütün bunlardan önce, Superman için bunu düşünüyordum. Birden fazla Superman veya birden fazla Batman karakteri oldu yıllar boyunca. Bunların hepsinin günümüzde bu şekilde bağlanıyor olması yıllardır beklediğim bir hareketti.

Özellikle CW ilk defa bu kadar büyük bir ortak evren sunuyor bize. Kriz, biz izleyenlere beklenilenden de fazlasını verdi. Bunun bir diğer kanıtı da 1992 yılından bu yana Anime serilerinde Batman’e ses vermiş olan Kevin Conroy’u izlememiz oldu. Kendisi Superman’e karşı açtığı savaştı büyük bir sakatlık yaşamış fakat teknoloji sayesinde ayakta durabilmeyi başarmıştır. Maalesef umutları için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bütün bu yaşadıkları onun hayattan vazgeçmesine neden olmuş. Kendisi bizim aradığımız paragonlardan birisi değildi fakat Kate’in, yani Batwoman’ın, tanıdığı birine karşı Supergirl’ü koruma cesareti göstermiş olması, onun cesaret paragonu olduğunu anlamamıza yardımcı oldu. Fakat neden Batman’den Kripton elementini çaldığını anlamış değilim. Sanırım sonraki sezonlarda Batwoman vs Supergirl  ortak bölümleri bizleri bekliyor olacak.

Paragonlardan bahsetmişken isterseniz elimizdeki paragonları bir sıralayalım:

  • Umut Paragonu – Supergirl
  • Cesaret Paragonu – Batwoman
  • Kader Paragonu – White Canary
  • Gerçek Paragonu – Superman (2006)

Elimizdeki dört paragon bunlar. Geriye kaldı üç tane, bunlardan ikisinin de Arrow ve Flash olduğunu düşünüyorum.

 

Arrow demişken, kendisini geçen bölüm bir milyar insanın hayatını kurtarmak uğruna kendini feda ederken izlemiştik. Canım Barry ve canım Mia, Oliver’dan umutlarını kesmediler ve onu Lazarus çukuruna götürüp tekrar canlandırmayı denediler. Bu fikir için başta Barry olmak üzere emeği geçen bütün kahramanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bunlar beklediğimiz hareketlerdi. Her şey iyi güzel giderken, Constantine bizi yanılttı ve Oliver’ın ruhunu çağıramadı. Ya öyle kalırsa diye korkmadım da değil. En azından adam onuruyla gidivermişti. İnşallah durumlar bizim aleyhimize sonuçlanmaz.

Eski dostlardan birisi olan Snart’ın sesini duymak da çok güzeldi. Diziye hemen neşe katıyor. Efsanelerin değil de başka bir evrendeki gemiyi almaları ise kalbimi kırdı. Ne olurdu Efsaneleri de görseydik! Sanırım bunun için son bölümü beklemek zorundayız.

Monitor’un ise kader kitabını getirmesiyle Harbinger’ın zihninde kotrol edemediği seslerin canlanması bir oldu. Sanırım böyle olmasını Anti Monitor sağladı. Ve sonunda Anti Monitor’u görmemiz de çok iyi oldu. Ben tasarımını çok beğendim. Hem Monitor’e benziyor hem de daha korkunç bir yapısı var. Kesinlikle hayranlık uyandırıcı. Ama Anti Monitor’un git gide güçlenerek Monitor’un zayıflıyor olası, hiç de iyi bir şey değil. Harbinger’ın ise bu durumda ne yapacağı merak konusu. Söylememiz gerekiyor ki, Harbinger burada oldukça kilit bir karakter.

Bakalım 3.Kısımda karakterlerimiz geriye kalan 3 paragonu bulabilecek mi? Oliver’ın ruhu yerine gelecek mi? Heyecanla bekliyor olacağım!

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!