Çocukluğumuzun Huzurlu İşleri: Marsupilami 🥺

Yumurcak Tv’yle büyüyen neslin en yakın arkadaşlarından biri olan sarı renkli bir hayvandan bahsedeceğiz bugün.  André Franquin’in kaleminden bir karikatür karakteri şeklinde çıkan, yarı kedi yarı maymun ve en önemli özelliklerinden biri upuzun kuyruğu olan, hatta bu sebeple ülkemizde Uzunkuyruk adıyla da bilinen Marsupilami.

İlk kez 31 Ocak 1952’de ortaya çıkan karakterimiz sonraki yıllarda çeşitli yayıncılar aracılığıyla çizgifilme dönüşüyor ve bu serüven 2000’lerin başına kadar geliyor. Bizim izlediğimiz en sonki versiyonu Marathon Production ve Marsu Productions ortaklığıyla hazırlanmış ve toplamda 52 bölüm sürmüştür.

Görüp görebileceğiniz en keyifli işlerden olan Marsupilami’de bu neşeli hayvanın bir çocukla ve onun ailesiyle olan ilişkisini izliyoruz. Birlikte maceradan maceraya koşan bu ikili heyecan dolu günlerin yanısıra, birbirlerinin en büyük duygusal destekçisi de oluyor. Sanmıyorum ama hala izlemeyen varsa, Marsu’nun kendi ailesiyle de tanışmanın müthiş bir zevk olacağını bilsin. Rewatch için sabırsızlanıyorum! Bu serinin en büyük etkisi bu oluyor sanırım bana.

ÖNCEKİ YAZI:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!