Bu Dostlarımızı Hepimiz Çok Sevdik (Bugüne Özel)

Bugün, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü, yani çok kıymetli hayvan dostlarımızın günü 🙂

Bugüne özel sizlerle dizilerde yer alan bazı hayvan dostlarımız ile bazı ünlü oyuncuların gerçek hayattaki birbirinden sevimli hayvan dostlarını paylaşacağım.

AŞK 101-YOGİ

Aşk 101 dizisinin ilk sezonunda sevimli dostumuz Yogi (Paris), Sinan karakterinin yanından hiç ayrılmıyor adeta Sinan’ın yalnızlığını ona eşlik ederek dindiriyordu. Hepimiz Yogi’yi çok sevmiştik fakat dizinin yayınlanmasından kısa bir süre sonra ne yazık ki Yogi hayatını kaybetti. Bu kayıpla beraber dizi oyuncuları ve ekibi derin üzüntü içinde olduklarını ifade etmişlerdi.

YARIM ELMA-DADI

2002 ile 2004 yılları arasında yayınlanan Yarım Elma dizisindeki Dadı da sevimli halleriyle izleyicilere kendisini sevdirmişti. Yonca karakteri ile birlikte aynı evin içinde geçirdikleri zamanları zevkle seyretmiştik.

SİHİRLİ ANNEM-TACİ

Taci biliyorsunuz ki önceden insandı, Dudu Peri tarafından kıskançlık yüzünden köpeğe çevrilmişti. Kızlarına ve torunlarına çok bağlı bir babaydı. Ne yazık ki Yogi gibi Taci de hayatını kaybetti. Bu sebeple bazı bölümlerde Taci rolünü aynı cinsten başka dostumuz üstlenmişti.

PULSAR-PULSAR

Dizi, ismini bu köpeğin adından almıştı. Dizi bir köpeğin çocuklar ve aile için ne kadar önemli olduğunu bizlere anlatmaya çalışmıştır. Çağlar & Pulsar dostluğu akıllara kazınmıştır. Pulsar’ın kahramanlıkları aileyi ve ekran başındaki izleyicileri etkilemiştir.

YAHŞİ CAZİBE-PARİS

Yahşi Cazibe dizisindeki şahsına münhasır karakter olan Simge’nin hiç yerinden kıpırdamayan güzel ve minik köpeğiydi. Dizi ekranlarda olduğu süre boyunca Simge karakteri kadar Paris de konuşulmuştur. Aynı zamanda Paris Hande Katipoğlu’nun gerçek hayatta da köpeğidir ve adı Badem’dir.

ARKA SOKAKLAR-GARİP KONT

Garip’i hepimiz biliyoruz, çünkü efsaneleşmiş bir hayvan dostumuz, Arka Sokaklar ailesinin maskotu. Dizide Komiser Mesut ve Komiser Mesut’un oğlu Tunç ile beraber yaşamaktadır, onlara hem dost hem yoldaş olmuştur. Garip Kont’u hepimiz oldukça benimsedik, pek çok oyuncunun pabuçunu bile dama attı 🙂

Biraz da sosyal medyanın yıldızlarına bakalım.

Pelin Akil Altan ve Anıl Altan çiftinin kedileri Şakir Altan ve köpekleri Herkül Altan

Bu sevimli kedi ve köpeğin Instagram hesapları: @sshakierr & @herkulaltan

Kaan Yıldırım ve köpeği Benek Yıldırım

Benek’in Instagram hesabı ise @benekyildirim

Aslı Enver’in minik ailesi, bu aileye yakın zamanda sahiplendiği Oli de katıldı.

Serkan Çayoğlu ve sevimli kedileri Zeynep ile Leyla

Serenay Sarıkaya ve köpeği Orfeus

Barış Arduç ve köpeği Müdür

Eda Ece’nin kedisi Matilda ve köpeği Pluto

Kerem Bürsin ve köpeği Hectorious

BONUS-ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ VE EŞEĞİ

Bonus olarak Özge Özpirinçci’yi seçmemin sebebi onun canlılara karşı duyarlılığını her zaman takdir etmem. Özge Özpirinçci’yi sadece kedi, köpek dostlarımızla değil diğer birçok hayvan dostlarımızla görebilmeniz mümkün. Tanıştıralım, yukarıdaki dostumuz da Zilli. Zilli yardıma muhtaç ve kötü durumdaydı, ta ki Özge Özpirinçci ile karşılaşana dek. Şimdi onunla çok daha mutlu. Özge Özpirinçci’nin sahiplendiği iki kedisi, çiftliğinde baktığı çok sayıda köpeği ve keçileri de var. Ne diyebilirim ki iyi ki varsın Özge Özpirinçci!

Umarım, sadece bugünle kalmaz tüm gün hayvan dostlarımıza layık olmaya çalışabiliriz. Kapımızın önüne kaplarımızı koyup içlerini doldurmakla başlayabiliriz. Minik dostlarımızı koruyup onlara sıcak bir yuva olmak, bazen dost olmak bizim elimizde. Unutmayın, onlar bize emanet!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!