Bollywood’un En Çok Yakışan Partnerleri

BOLLYWOOD’ UN EN SEVİLEN ÇİFTLERİ 

Hindistan’ın 107 yıllık sinema tarihi, bir sürü aşk hikayelerine çifte tanık olmuştur. Hatta öyle bir aşk hikayeleri  vardır ki bizleri aşk hayatlarımızda büyük bir beklentiye sokar. Hiç olmayacak hayaller kurdurur.

Tabiki bu aşk hikayelerinin de kahramanları var. En sevdiğimiz Bollywood aşk hikayeleri, en sevdiğimiz ekran çiftleri olmadan nasıl olurdu? Öyle ki bazı aktör ve aktrisler, en basit hikayeleri bile en etkileyici şekilde sunarlar. Şimdi en unutulmaz filmlerin birbirinden güzel çiflerine ve bazı filmlerine göz atalım. 

1. SHAHRUKH KHAN & KAJOL :

Belki de ikili Hindistan’ın en popüler ve en sevilen çiftlerinden olabilirler. Birlikte 7 filmde oynayan çift en çok Dilwale Dulhania Le Jayenge filminde sevilmiştir. Raj ve Simran’ın aşkı tüm Hindistan’da konuşulmaya başlanmıştır. Ve tren sadece bir araç değildir, tren Raj ve Simran’ın aşk hikayesinin başladığı yerdir, aşkın simgesidir. Film 23 yıl önce yayınlandı fakat hala Hindistan’ın yarısı hayatlarının aşkını bir trende, bir hardal tarlasında bulacağını sanıyor. Bizi kimi zaman güldüren kimi zaman da ağlatan çiftin en sevilen filmleri :

. Dilwale Dulhania Le Jayenge (1995) :

‘’ Raj oğlum, eğer sana aşıksa, arkasına dönüp bakar! Dön… Dön…’’

. Kuch Kuch Hota Hai (1998) :

” Aşk arkadaşlıktır. Eğer o en iyi arkadaşım olmazsa, o zaman ona aşık olamam… çünkü aşk arkadaşlık olmadan gerçekleşemez. Basitçe, aşk arkadaşlıktır. ”

 

. Kabhi Khushi Kabhie Gham (2001) :

” Dostluktan başka ilişkiler var. Anladığımız bazı ilişkiler… anlayamadığımız bazı ilişkiler. İsmini koyamadığımız hissettiğimiz ilişkiler… bir duvarı olmayan, sınırı olmayan ilişkiler. Kalbin ilişkileri, aşkın ilişkileri, romantizmin ilişkileri…”

. My Name Is Khan (2010) :

” Bir sürü şeyden korkuyorum … ama beni en çok korkutan şey, seni kaybetme düşüncesi. ”

2. AAMIR KHAN & JUHİ CHAWLA :

1988’deki ilk filmleri Qayamat Se Qayamat Tak ‘dan bu yana, Aamir Khan ve Juhi Chawla, 1990’lar boyunca altı filmde bir araya geldi. Onlar 90’ların çikolata çocuğu ve  ‘bubbly’ kızıydı. İlk filmlerinden belliydi bu çift çok popüler olacaktı. Oldu da… Juhi, diğer kadınlar gibi narin ve kadınsı değildi, Aamir ise sert adam değildi. Birlikte çok enerjik ve romantik çift oldular. Ve birlikte bütün klişeleri yıktılar. Şimdi onların birbirinden güzel bazı filmlerine göz atalım :

. Qayamat Se Qayamat Tak (1988) :

” Bu batan güneş bizi ilk kez karşılıyor… göreceksin, bir gün aynı güneş bizi sonsuza kadar karşılayacak. ” 

. Ishq (1997) :

”Hayatta asla 3 şeyin arkasında koşmamalısın ; otobüs, tren ve kız… Biri gider, diğeri gelir. ”

. Hum Hain Rahi Pyar Ke (1993) :

” Bazen çocukların anlamasını sağlamak için çocuk olmalısın.” 

3. AISHWARYA RAI & HRITHIK ROSHAN :

Guzaarish, Jodha Akbar ve Dhoom: 2, bu filmler ikisinin ekranda ne kadar iyi göründüğünün kanıtı. Aishwarya, dünyanın en güzel kadını ve Hrithik ise bir Yunan tanrısı gibi gözüküyor. Görünüşlerinin yanı sıra oyunculukları da onları en iyi çiftlerden biri yapıyor. İkilinin filmlerine birlikte göz atalım.

Jodhaa Akbar (2008) :

 

” Bir insanın kalbini kazanmak için akıllarına dikkat etmelisiniz. Küçük mutlulukları, küçük sorunları, inançları ve kalp atışlarıyla bağlantı kurmalısınız. ”

. Dhoom 2 (2006) :

” Bir insan o kişinin hayatını alabilecek kadar çok sevebilir mi? ”

. Guzaarish (2010) :

”Hayat çok kısa dostlar. Ama kalbinle yaşıyorsan bir o kadar da fazla.Bu yüzden kuralları çiğneyin, çabuk affedin, gerçekten sevin ve seni güldüren bir şeyden asla pişman olmayın. ”

4. SAIF ALI KHAN & PREITY ZINTA :

Onlar, Bollywood’un en havalı ve en neşeli çifti. Görüntü ve oyunculuk olarak birbirleriyle uyumları onları en sevilen çiftlerden biri yapıyor. Birlikte 4 filmde yer alan çift, bizlere unutulmayacak filmler verdiler. Onlara bir göz atalım :

. Kya Kehna (2000) :

”Gerçek göz yaşlarında çok fazla güç var. ”

. Salaam Namaste (2006) :

”Mükemmel değilim, mükemmel değilsin ve hayat asla mükemmel olmayacak … ama sen benim için her zaman mükemmel olacaksın. ”

5. RANBIR KAPOOR & DEEPIKA PADUKONE : 

2008 yılında Bachna Ae Haseeno filmiyle hayatımıza girdi bu mükemmel çift. O filmde pek dikkat çekmediler fakat ekranda iyi unutulmayacak bir çift olacaklarının sinyallerini verdiler. Ama tam anlamıyla, romantik komedi filmi Yeh Jawaani Hai Deewani ile Hindistan sinemasının en iyi çiftleri arasında sayıldılar. (Özellikle yeni jenerasyon için. ) Tamasha filminde de dram filminde de ne kadar uyumlu olduklarını gösterdiler. Bu genç çiftin filmlerine göz atalım :

. Bachna Ae Haseeno (2008) :

”Aşk, romantizm… ne zaman olursa olsun, kim olursa olsun… dünyayı değiştirir. ”

. Yeh Jawaani Hai Deewani (2013) :

”Gülüşünün ne kadar tehlikeli olduğunu biliyor musun? Eğer bir kalbim olsaydı, gülümsemen için verirdim. ”

. Tamasha (2015) :

” – Sen aşık olmuşsun aptal.

– Evet. Evet, Ved.

– Ama başka birine. Sen başka birine aitsin. Bekle, Don geri dönecek. O bir gün geri gelecek. ”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!