Bizim İçin Şampiyon: Bold Pilot

Zamanında bir Çukur sevdalısıyken, Ay Yapım’ın rezalet ve bıktırıcı reklam politikası yüzünden “asla izlemeyeceğim bu filmi” diye direttiğim, bütün övgülere rağmen ısrarla yanaşmadığım Bold Pilot’ı aylar sonra (yarım yıldan fazla) sonunda izlemeye karar verdim. Bir mücadelenin hikayesi.. 8.5 IMDB’li film benden de 7 puan alırken, iyi ki izlemişim de dedirtti. Peki neden?

İlk başlarda sevip sevemeyeceğimden tam emin olamadım çünkü zaten konusu itibariyle bana pek hitap etmediğini düşündüğüm için hafif bi önyargım vardı. Sonra rayına oturdu, genel hava idare eder, akış da rayına oturmuştu benim için. Ayrıca Ekin Koç’un da, Farah Zeynep Abdullah’ın da iyi oyuncular olması, seyir zevkimize artı puan olarak eklendi.

Dizide Bold Pilot’la kurulan bağ ayrı güzel, yaşanan aşkın zarafeti ayrı etkileyiciydi. Hikayenin gerçekten yaşanmış olması da helal olsun dedirtti. 

Film, malum sahneler sebebiyle heyecanlandırmayı başarıyor ve tüylerinizin defalarca ürpereceğinin de garantisini verebilirim. Benim için bir at yarışının bu kadar anlam ifade etmesi kesinlikle imkansızdı ama oldu işte. Filmi izlerken neler olacağını az çok biliyorsunuz ama ona rağmen bir coşku kaplıyor içinizi.

Aynı zamanda duygusal yönü de kuvvetli. Etkileyici bir karakter, etkileyici sahneler ve yüreğinize dokunan/içinizi acıtan sahneler.. Bu açıdan da seyirciyi mutlu etmiş olduğunu düşünüyorum.

Eğer yerli yapımları seviyor ve aşırı romantik ya da aksiyon beklentisine girmeden, doğal bir hikaye izlemek istiyorsanız “Bizim İçin Şampiyon: Bold Pilot” tam size göre bence. İzlerken yormuyor, sıkmıyor ve açıkçası benim inatlı bakış açıma rağmen takdirimi kazanmayı başardı. Uzun diziler ya da bölümlerden sıkılmış veya fantastik veya bilim kurgu dünyalarından bıkmış bi dönemdeyseniz de iş görür. 

Dizinin içeriği dışında, çekimler de son derece başarılıydı. Rahatsız edici bir şey/eksik bir durumla karşılaşmadım. Varsa da gözden kolaylıkla kaçacak kadar küçük demektir. Dolayısıyla, kamera arkasında ve önünde emek veren herkesi tek tek tebrik ederim. Sevdiklerime gönül rahatlığıyla izle diyebileceğim bir filmdi Bold Pilot. Hem ben, yeni nesilden biri olarak bu film sayesinde tanımış oldum böyle bir efsaneyi.

Görüşmek üzere..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!