tds_thumb_td_300x0
Bir Adam, Birçok Yaşam: Sanju

Uzun bir ön hazırlığın ve çekimin ardından Sanju filmi sonunda yayınlandı. 3 Idiots, PK gibi filmlerden tanıdığımız yönetmen Rajkumar Hirani’nin yönetmenlik koltuğuna oturduğu filmin başrolünde Ranbir Kapoor bulunuyor. Aynı zamanda Paresh Rawal, Manisha Koirala, Vicky Kaushal, Anushka Sharma, Sonam Kapoor gibi deneyimli oyuncuların da kadrosunda bulunduğu film, ilginç bir hayatı bulunan ünlü Bollywood oyuncusu Sanjay Dutt’un hayatını anlatıyor.

Sanjay Dutt, efsane oyuncu Nargis ve Sunil Dutt’un oğludur. Genç yaşta oyunculuğa başlayan Sanjay’ın 30 yıllık kariyerini yaşadığı sorunlar gölgeledi. Madde bağımlılığı, alkol bağımlılığı, çapkınlık, terör suçlamaları ve hapishane sorunlarıyla uğraşan Sanjay Dutt’un hayatı, yaşadığı ilişkiler, filmleri ve annesinin ölümü, onun hayatına yakından tanıklık eden yönetmen Rajkumar Hirani tarafından kaleme alındı. Neredeyse 3 yıldır hazırlığı yapılan film için Ranbir Kapoor nasıl hazırlanmış gelin göz atalım.

  • Filmde Sanjay Dutt’un gençliğinden günümüze kadarki 6 farklı görünümü gösterildiği için, Ranbir Kapoor kaslı görünmek için vücut çalışmalarına başladı aynı zamanda da Sanjay rolü için 19-20 kilo aldı.
  • Sanjay Dutt’un hapishane sahnelerinde Ranbir Kapoor oyunculuğuyla herkesi büyülemişti. Rnbir Kapoor oyunculuğunun yanı sıra bu sahneleri en iyi şekilde yansıtmak için 1 hafta hapiste tek başına yaşadı. 1 haftalık hazırlığın ardından hapishane sahneleri en iyi şekilde çekildi.
  • Sanjay Dutt’un görüntüsü kadar tavırları, sesi, yürüyüşü kısaca her bir ifadesini en iyi şekilde yansıtmak isteyen Ranbir Kapoor, Sanjay Dutt hakkında 1500 saati geçen videolar izledi, Sanjay Dutt gibi yürümeye ve konuşmaya başladı.
  • Artık tamemen Sanjay Dutt gibi olan Ranbir Kapoor çekimlere başladı. Fakat film hakkındaki bazı detaylar sır gibi saklandı. Ranbir Kapoor’un görüntüsünün sızmamasını isteyen Rajkumar Hirani yoğun güvenlik önlemleri aldı hatta Ranbir Kapoor’a belli bir süre gözükmemesi için sokağa çıkma yasağı bile koydu.
  • Filmin sonunda Rajkumar Hirani’nin minik ama herkesi sevindiren bir sürprizi vardı. Filmin sonunda hayatının anlatıldığı Sanjay Dutt ve Sanjay Dutt’u canlandıran Ranbir Kapoor, medyayı esprili bir dille eleştiren bir şarkıda dans ettiler.
  • En sonunda film, 29 Haziran 2018’de yayınlandı ve birçok olumlu tepkiler aldı. Ranbir Kapoor’un, Vicky Kaushal’ın ve Paresh Rawal’ın filmdeki performansları çok beğenildi birçok övgüler aldı. Film, gişede de çok büyük başarı elde etti. Aamir Khan, Shahrukh Khan, Salman Khan gibi büyük yıldızların filmlerini geçerek 2018 yılının en çok izlenen filmi oldu. Hatta Hindistan’ın ”Oscar’ı” sayılan Filmfare Ödülleri’nde Sanju en iyi film dalında, Ranbir Kapoor en iyi erkek oyuncu dalında ve Vicky Kaushal en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında aday oldular. Tüm ekibe ödüllerde başarılar dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!