Beni Sevenler Listesi Film Yorumu

Emre Erdoğdu’nun yazıp yönettiği, Halil Babür’ün başrolünde yer aldığı Beni Sevenler Listesi BluTV kütüphanesinde yerini aldı.

Beni Sevenler Listesi, Cihangir’de yaşayan sanatçı tayfanın torbacılığını yapan Yılmaz adında bir gencin hikayesini anlatıyor. Bağcılar çocuğu olan Yılmaz’ı diğerlerinden ayıran ünlü camiasıyla takılıyor olması.

Yılmaz’a göre bu insanlar onun sadece müşterileri değil aslında yakın arkadaşları. Birlikte takılıyorlar, yaşamlarını, aşklarını, projelerini Yılmaz ile paylaşıyorlar. Ancak bu arkadaşlık sevgisi pek de karşılıksız değil. Yılmaz, onlara uyuşturucu sağladıkça, daha bir seviyorlar onu.

Kabul Görme Arzusu İnsana Neler Yaptırabilir?

Bir gün uyuşturucu temininde sıkıntı yaşamaya başlayınca, bu arkadaşlarını kaybetmemek için öyle riskler almaya başlıyor ki, eğer mal sağlamazsa kimsenin kendisini sevmeyeceği paranoyasıyla kendi hayatını bitirmek pahasına uyuşturucunun peşine düşüyor.

Filmde, ünlülerin magazinde seyrettiğimiz hayatlarının perde arkasına şahit oluyoruz. Elbette hepsi değil ama bazılarının nasıl da kayıp ruhlar olduğunu görüyoruz. Başka bir deyişle Cihangir’deki renkli hayatların siyah-beyaz taraflarını izliyoruz.

Hayal Köseoğlu, Ahmet Rıfat Şungar, Sermet Yeşil gibi isimlerin de kadrosunda yer aldığı Beni Sevenler Listesi, sevilmeme paranoyasına, sahte ilişkilere ve kayıp hayatlara gerçekçi ve etkileyici bir bakış sunuyor.

Hep aynı şeyleri izlemekten sıkılanlar için Beni Sevenler Listesi, size trajikomik bir hikayenin kapılarını aralayabilir.