tds_thumb_td_300x0
Barfi İzlemeniz İçin Nedenler

” Bazılarına göre, Barfi birçok yönden eksik biri olabilir ama aşkı tamdı. ” Barfi’yi en iyi tanımlayan cümle bu olabilir. Kabul edelim eksikleri olan bir adamdı ama en ”tam” aşk da ona aitti. Barfi, 2012 yılında vizyona girmiş, başrollerini Ranbir Kapoor, Priyanka Chopra ve Ileana  D’Cruz’un paylaştığı ve yönetmenliğini ise Anurag Basu’nun yaptığı bir Bollywood filmidir. Film, hem konuşma engelli hem de duyma engelli Murphy’nin ya da onun deyimiyle Barfi’nin, otizmli Jhilmil ile olan maceralarını anlatıyor. Eğer aşka inancınız varsa ve iyi insanların da varlığını görmek istiyorsanız bu film tam da size göre. Bu yazımda Barfi filmini izlemeniz için bazı nedenler sunduk iyi eğlenceler.

1. Filmin başrolünde yetenekli oyuncular Ranbir Kapoor ve Priyanka Chopra vardır.

Filmin başrollerinde yetenekleriyle göz dolduran Ranbir Kapoor ve Priyanka Chopra vardır. Ranbir Kapoor, Bollywood’a damga vurmuş yönetmen ve oyuncu olan Raj Kapoor’un torunudur. Oyuncu bir aileden gelen Ranbir’in yeteneğinin doğuştan olduğunu göreceksiniz. Tabi ki Priyanka Chopra’nın da o eşşiz performansı unutulmaz.

2. Filmde diyaloglar çok az ve sessiz sinema etkisini göstermektedir.

Filmdeki karakterimiz Barfi duyma ve konuşma engellidir. Film onun etrafında geçtiği için filmde diyaloglar çok azdır ve sessiz sinema etkisi vardır. Karakterimiz Barfi’nin biraz Charlie Chaplin’i andırdığını da söylemeden geçmek olmaz. Ayrıca Ranbir Kapoor bu filmdeki performansıyla dedesi Raj Kapoor’un Shree 420 filmine selam çakmış.

3. Otizm hastalık değil farkındalıktır.

Bu sıralar gündemimize tekrardan yerleşen otizm, Barfi filminde de işleniyor. Priyanka Chopra’nın canlandırdığı Jhilmil karakteri otizmli bir kızdır. Kızlarının otizmli olduğunu farkeden Jhilmil’in ailesi kızlarının hastalıklı olduğunu düşünüp ondan kurtulmak için evlerinden uzak bir okula yerleştirirler. Filmde otizmin hastalık olmadığı çok iyi bir şekilde işleniyor.

4. Filmde birden çok duyguyu aynı anda hissedebilirsiniz.

Film, tamamen duygularınızı ele geçirebilir. Bir yandan gülerken bir yandan da ağlayabilirsiniz. Hayatın içinden olduğu için duygular da bir o kadar gerçekçi.

5. Filmografisine hayran olacaksınız.

Fimde oyunculukların yanı sıra muhteşem bir filmografi de insanı hayran bırakıyor. Filmdeki renkler, mekanlar ve tabiki yönetmenin muhteşem çekim açılarınin harmanlanması bizlere çok iyi bir görsel şölen sunuyor.

6. Filmin müziklerini çok seveceksiniz.

Barfi filminin müzikleri sizi duygulardan duyguya sürükleyecek. Bir şarkı ağlatırken bir şarkı da güldürecek. Dilini anlamanıza bile gerek yoksadece kendinizi müziğin akışına bırakın. Tabiki bu güzel albüm için de Pritam’a teşekkürü bir borç biliriz.

7. Oscar adaylığı bulunuyor.

Barfi filmi 2012 yılında Akademi (Oscar) Ödülleri’nde ‘En İyi Yabancı Film’ dalında Hindistan’ı temsil etmesi için seçilmişti. Ödülü alamasa da kesinlikle ülkesi için bir gurur kaynağı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!