Bad Buddy | 2. Bölüm Yorumu

Çok sevdiğim bir insanın aşık olup sabah akşam hakkında konuşması üzerine başladım bu diziye. Bu bölümden itibaren de yorumlamaya karar verdim çünkü tepkilerimin bir yerlerde kalmasını istiyorum. Cringe’den bayıltmayan, klişeleri güzel işleyen bl bulmuşuz, kıymet bilmek lazım.

Başrollerimizin işbirliği yaparak arkadaş gruplarını birbirinden uzak tutma çabasını izleyerek başladık bölüme. Hızlı hızlı geçen o sahneleri sevdim. Favori momentım ise Pran’ın, elini ağzına kapatan biricik arkadaşına “elini yıkadın mı?” diye sormasıydı. 😂 Asgari düzeyde hijyen bilen herkes beni anladı.

Yanlış yemek siparişi olayının hızlıca yaşanması ve sonrasında açığa kavuşması iyi oldu. Pran’ın çatıda susup gitmek yerine gerçeği söylemesi de hoşuma gitti, mis gibi bir insan gerçekten. Tabii her şey güllük gülistanlık gitmiyor. Pat’ın embesil arkadaş grubunun keyifle bullying yapması canımı çok sıktı. En tahammül edemediğim şey akran zorbalığı. Neyse, umarım en kısa zamanda evrilirler. Şimdilik hikaye için gerekli, karakter gelişimleri olacaktır diye kendimi sakinleştiriyorum.

İkili odadayken Pat’ın babası geldiğinde söyledikleri de bir diğer derdim. Yani tamam zaten sıkıntılı biliyoruz da, Pran’ın “baban haklı” vs demesini çoook yanlış buldum. Ek olarak, bu bebiş hep böyle üzülmeye devam edecek mi nolur etmesin. 🥺 Pran bi şekilde gönlünü alır umarım. Almalı.

Dizide işlerin sürekli ciddi kalmamasına bayılıyorum. En gergin veya duygusal anlar bile kısa süre içinde komediyle harmanlanıyor ve ortam yumuşamış oluyor. Akıl sağlığımız için önemli bir detay bu. Mesela “ezeli düşman”larını gıdıklarken satıcıya yakalandıkları sahne. 😀 Zengin kalkışı gibi olacak ama burada bitiriyorum. Üçüncü bölümde görüşürüz!

Sonraki Bölüm Yorumu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!