tds_thumb_td_300x0
Avlu 17. Bölüm Yorumu: Avlu’da İsyan Var!

Avlu’nun 17.bölümünde neler olmuştu? Gelin biraz konuşalım. Geçtiğimiz bölüm Avlu’yu en son Jale’nin (Şeyla Halis) ölümüyle kapatmıştık.

Bu arada bilmeyenler için; Şeyla Halis Avlu kadrosundan ayrıldı maalesef.  Gelelim geçen hafta bunun dışında neler olduğunu konuşmaya… Avlu’da isyan çıktı. Neden mi? Zerrin Müdür, güya Deniz’in daha fazla zarar görmemesi için onun başka hapishaneye sevkini çıkarttı. Ancak Deniz bunu duyar duymaz öfkelendi. Deniz’in alması gereken intikamı ve orada arkadaşlık kurduğu çok iyi insanlar var. Deniz gidip arkadaşlarına Zerrin Müdür’ün onu başka hapishaneye sevk etmek istediğini söyledi. Bunu duyan arkadaşlarının en iyi çözümü isyan çıkarmak oldu. Ve Avlu’da herkesin en korktuğu şey; isyan çıktı.

Deniz, Azra ve ekibi, Özlem ve Hüseyin’i esir olarak aldılar. Çünkü Kudret ve ekibi dışında kimse Deniz’in gitmesini istemiyordu. Azra’nın da dediği gibi “Dışarıda ki hayatı bize çok gördünüz, bari içerideki hayatımıza karışmayın.” Azra’nın bu sözüne gerçekten içim acıdı. O kadar haklıydı ki…

Yeni gelen müdür Zerrin, yaptığı her şeyin bedelini ödemeyi hak ediyordu zaten. Deniz’in kızının kıyafetlerini yaktığı sahneyi düşünün, küçük Öykü’yü çocuk esirgeme kurumuna verdiğini… Yaptığı bunca şey doğru muydu sizce? Bunca yaptığı şeyin hükümsüz kalmaması gerekiyordu. Herkesin en hassas noktasına basıyordu Zerrin müdür. Avlu’ya gelen müfettiş, isyanın çıkmasına çok öfkelenmişti. Makhumların (ona kalsa) böyle bir rezilliği yapmasına ve Zerrin Müdür’ün hiçbir şey yapamamasına tepkilenmişti. Müfettiş mahkumlara telsiz yoluyla ulaşıp, onların isteklerini yerine getirmeyi kabul etmişti. Deniz, Azra ve ekibi kabul etmişlerdi. Müfettiş’in ikna etmekten başka yolu yoktu. Çünkü dışarıda grev yapan binlerce kadın ve sosyal medyada Hüseyin ve Özlem’in “esir tutulduk” videoları yayılmaya başlanmıştı. Müfettiş, en sonunda mahkumların bahçeye çıkmalarını ve dışarıda tim’in olduğunu söylemişti. Deniz, Azra ve ekibi dışarıya çıkmışlardı. Ve Kudret’in hain planı sayesinde anlaşma falan kalmamıştı. Kudret ve ekibi kavga başlattılar hemen. Tim’i taşladılar ve bu yüzden  Deniz, Azra ve ekibini suçlu çıkardılar. Ve kavga ortasında Kudret, Deniz’i öldürmeye kalkışacaktı ki Azra “Nereye nenem” diye hemen müdahale etti. Kudret’te “Benim işim seninle değil, onunla” yani Deniz’le olduğunu söyledi. Azra Kudret’in elindeki şişi almaya çalıştı.  Tam o sırada Deniz koşarak geldi ve Kudret’e bir güzel vurdu.

 

Ve son anda ansızın bir silah sesi geldi ve kurşun Jale’ye geldi. Jale’yi vuran kişinin ardından kendini de vurmasıyla bölümü sonlandırdık!

“Avlu 17. Bölüm Yorumu: Avlu’da İsyan Var!” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!