Aşkın Tarifi’ni Neden Sevdik?

Merhabalar, bu yazın dizileri arasında en keyiflilerden biri olduğunu ve hak ettiğini almadığını düşündüğüm Aşkın Tarifi‘nden bahsedeceğim bugün. Kadir Doğulu ve Serra Arıtürk başrollü dizi pazartesi akşamları ekranlara geliyor. Gelelim neden güzel bir dizi olduğuna. Keyifli okumalar!

Oyunculuklar ve Yan Karakterler

Önceki yazıda da söylediğim gibi, dizide oyunculuklar gerçekten başarılı. Hem başroller hem de diğer karakterler gayet tatmin edici performanslar sergiliyor. Bir iki ufak istisna dışında tüm sahneler gerçekten bu anlamda güzel. Yan karakterler demişken, her birinin hikayedeki yeri iyi ve dozunda. Kimyası güzel yan çift isteyene yan çift, aile draması isteyene aile draması, kişisel meseleler ve işlenme/gelişim süreci isteyene o da var, e daha ne olsun?

Sosyal-Toplumsal Mesajlar

Benim en çok dikkatimi çeken ve takdir ettiğim konu bu oldu, o yüzden öncelikle ekibi tebrik ederim. Gerek doğa konusundaki bilinçlendirici kısımlar olsun (plastik kullanımının zararı ve alternatif önerisi gibi) gerekse insan ilişkilerindeki sınırların belirtilmesi, taciz sayılabilecek hareketlerin normalleştirilmemesi olsun (kesinlikle senin rızan olmadan asla seni öpmemeliyim, yanlış olduğunu biliyorum sahnesi), televizyonda bir programın sahibi olan, psikiyatrik konularda saçma sapan ahkam kesen şovmen sözde “doktor”un, bu işin eğitimini almış kişilerle aynı şeyi yapmadığı, yapamayacağının vurgulanması olsun, her biri çok önemliydi.

Nasıl olsa yaz dizisi, eğlendirelim yeter demeden, bu tarz konulara dikkat çektikleri, günlük hayatın gerçeklerine bu şekilde ışık tutup farkındalık oluşturdukları, diğer bazı yapımlar gibi saçma sapan hareketleri komik göstermeyi seçmedikleri için kendim ve diğer tüm izleyiciler adına teşekkürler.

Aşkın Tarifi" yakında Kanal D'de başlıyor - Gala Medya

Akıcı ve Eğlenceli Oluşu, Sosyal Medya, Seyirci İletişimi

Dizinin dinamiği gerçekten oldukça iyi. Nasıl akıp gittiği anlaşılmıyor. Gereksiz uzatılan boş sahneler yok ve genellikle tüm diyaloglar belli bir amaca hizmet ediyor. Bu şekilde olunca benim gözümde bir yaz dizisinde olması gereken her şeyi bana veriyor dizi, o yüzden çok ideal olduğunu söylüyorum.

Sosyal medya paylaşımlarına önem verilmesi, setten fotoğraflar gelmesi de artı. Ama en önemlisi ve benim zaafım olan nokta fragmanlar. Fragman bir dizi veya film için en kritik şeylerden biri. Çünkü seyircinin ilgisini kazanmanın, işi cazip göstermenin, potansiyelini sunmanın en birinci, en kolay ulaşılan yolu. Bu sebeple, seneler önce izlediğim dizilerden bile spesifik olarak aklımda kalan fragmanlar var. Aşkın Tarifi ekibi, bu işin çok iyi altından kalkıyor. Fragmanlar insanı heyecanlandıran, meraklandıran ve keyif veren şekilde hazırlanıyor, bir tebrik de buraya o yüzden.

Uzun lafın kısası, kadın karakterin sakar veya şapşal olmayan kendi ayaklarında durmak için azimle çalışan, disiplinli, güçlü aynı zamanda iyi biri olduğu, yan karakterlerin tat kaçırmadığı aksine keyif verdiği, her türlü dekoruna prodüksiyonuna ve çekimlerine özen gösterilen bu saygılı dizinin daha çok izlenmesi gerektiğini düşünüyor ve benim gibi başkalarının da her detayını beğenmesini umuyorum. Emeklere sağlık. Görüşmek üzere!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!