Anneler Günü Özel!

Şehrazat Aksal

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Eskilerle başlayalım. Bir dönemin deli gibi izlenen reyting rekortmeni dizisi Binbir Gece’de lösemi hastası oğlu için büyük fedakarlıklar yapan, çok çetin bir hayat mücadelesi veren güzel annemizdi Şehrazat. Karaktere ise başarılı oyuncumuz Bergüzar Korel hayat vermişti.
 
Hülya Cevher
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hülya Cevher… Ekranın görüp görebileceği en munzur ve fettan karakter olmakla beraber en müthiş annelerinden de biri oldu Hülya’mız. Kerim’in Filiz’den olan oğlu Mehmet’e güzel bir aile hayatı yaratıp öz annesinden daha iyi annelik yaptı. Bütün çocuklarına gözü gibi baktı cefakar Hülya akıllarımızda ise dara düşünce “Anayım ben ana!” diye veryansın eden o tatlı halleri kaldı. Burcu Biricik iyi ki hayat vermiş Hülya Cevher’e.
 
Merve Aksak
 
 
 
 
 
 
 
Aslıhan Gürbüz’ün hayat verdiği Merve karakteri, Ufak Tefek Cinayetler dizisinde entrikaların sultanı olarak ön plana çıktıysa da izleyenlerin hatırlayacağından eminiz ki kusursuz ve sevgi dolu bir anneydi kızı Mila için yapamayacağı hiçbir şey yoktu.
 
Aliye
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Her annenin içinde var olan fedakarlığı ekranlarda Aliye izledik. Sanem Çelik çok zor şartlarda çocuklarıyla olan verdiği hayat mücadelesini anlatan bir anneye can verip, karakteri çok sevdirmişti.
 
Feride Baklavacıoğlu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yabancı Damat’ın şahane annesi Feride öyle güzel bir anne karakteri olmuştu ki Sumru Yavrucuk ile de perçinlenmişti karakter adeta. Kendi annemizden büyük özellikler gördüğümüz Feride’nin en sevdiğimiz özelliklerinden biri de sinirlenince terlik fırlatmasıydı. Bizi hem güldüren hem ağlatan Feride’yi de bu güzel günde anmak istedik.
 
Cemile Akarsu
 
 
Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin güzel annesi Cemile’ye Ayça Bingöl ruh üflemiş. Kocası tarafından aldatılan bir kadının çocuklarıyla hayata tutunuşu yüreklerimizi dağlardı her bölüm. Anneler günün kutlu olsun güzel anne Cemile.
 
Süreyya Boran
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ekranın en naif, en tatlı, gülümsemesiyle ortalığa enerji yayan güzel annesi Süreyya’yı da unutmayalım. İstanbullu Gelin ile hayatımıza giren Süreyya’ya gülüşünü çok sevdiğimiz Aslı Enver hayat vermişti.
 
Kirya Veronika
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Komşu ülkenin yaralı annesi Veronika… Oğlunu bir yangında kaybedip acısını yıllarca yüreğinde sürdüren ve diğer oğlu Leon’u da savaşta kaybedecek olmanın korkusuyla yaşayan acılı anne. Asilliğini ve duruşunu özlüyoruz. Anneler gününde seni de anmadan geçemedik.
 
Ayşegül Umman
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hazır ekranın sevdiğimiz annelerini anıyoruz Ayşegül Umman’ı da atlamak olmaz. Belki evladının hayatı için mücadele etmedi, belki onunla beraber hayatta mücadele edemedi ama çok daha zor bir şey yaşadı Ayşegül. Sevdiği adamın başka kadından olan çocuğu Sinan’a da öyle güzel anne oldu ki… Unutmayacağız seni dünyanın en güzel Ayşegül’ü…
 
Esma Sultan
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bazı insanlar vardır konuşmaya dahi cesaret edemezsin fakat tanıdıkça ona sevgini verdikçe görürsün ki aslında kaya gibi sert görüntüsünün altında bir pamuk yatarmış. Esma Sultan ekranın evrilmeyi başarılan en güzel anne karakteri oldu, sevgiyle sulandıkça o aksi huysuz Esma Sultan nasıl da bir pamuk kalpli bir meleğe dönmüştü. İyi ki vardın Esma Sultan. İyi ki varsınız tüm annelerimiz! Hepinizin anneler gününü kutlarız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!