tds_thumb_td_300x0
Acıyı Seven Çift Eyfet ile Söz 55.Bölüm

Bölümü genel hatları ile ele alırsak benim kendimce beğendiğim bir bölüm oldu. Gerek çiftler gerekse aksiyon dolu sahneleri izlerken baya heyecanlıydım. Bu heyecanın devam etmesini umuyorum. Bölüme geçmeden önce birazcık başlıktan bahsetmek istiyorum. Acıyı sevmek. EyFet çiftinin acıyı sevdiğini düşünmüyorum ama hayatlarının acı üzerine kurulduğu gibi bir gerçek var. Eylem’in ailesi ile belki de hiçbir zaman tam oturtamadığı ilişkisi Fethi’nin ise ihanetlerle dolu bir geçmişi var. Eylem vurduğunda Fethi’nin yaşadığı psikolojik acıyı unutmak mümkün değil aynı şekilde Fethi’nin binanın altında kaldığı sahnede olan Eylem’in acısı gibi. Korku, kaybetme duygularından acı diye bahsetmek istedim. Bunları çerçeveleyen duygunun acı olduğuna inanan biriyim. EyFet’e yakıştırdığım duygu olarak da betimleyebilirim. Lafı iyice uzatmadan yoruma geçelim.

Eylem ve Fethi’yi 3.sezonda ilk defa çok çok normal bir şekilde dışarıda buluştuklarını gördük. Ufak tefek Ceylan problemimiz olsa da çiftim mutluydu, yüzleri gülüyordu ve kendine özgün tavırları sürüyordu. ‘Hayır’ cevaplı evlilik teklifinin laf arasında gündeme gelmesi, dans sahnesi olsun birbirini tamamlayıp harika şeyler ortaya döktü. Birbirleriyle çatışma dışı flörtleşen EyFet görmek hem heyecanlandırdı hem de aşırı gerdi. Normal sahnelere nasıl tepki vereceğimi şaşırır hale gelmişim, bu bölümde bundan emin oldum.

F: Hayatın numara valla

E: En büyük numarayı sana çektim ama

F: Ben de o numarayı bir güzel yedim, çok şükür

Şirinlikte, tatlılıkta, minnoşlukta.. Çok güzeller. İletişimleri, gülüşmeleri, hal ve hareketleri bir yapboz gibi birbirini hep tamamlıyor. Yapbozun parçalanmaması da Meriç ve Burak sayesinde. Onları es geçmek olmaz.

E: Sevgilinin de psikolojisi bozuk farkındaysan.

F: Farkındayım.

E: Peki bu konuda bir şey yapmayı düşünüyor musun? Toplantı olmasa görüşemeyeceğiz bile.

F: Eylem ben istemiyorum sanıyorsun görüşmeyi

Eylem’den sanırım ilk defa böyle bir sitem duyduk. Olağan şeyler yapmak istemesi de ayrı güzel.

***

F: Sorguya çek istersen?

E: İşkence edeyim istersen?

F: Sanki her Allah’ın günü etmiyorsun.

Bu bizim tarzımız. EyFet’in kendine has cilveleşme sanatı:) Bundan sonraki sahneyi normal bir şekilde geçeceğim.

Eylem’in Ceylan’ı yoklaması, Fethi’nin bu konudaki bezgin halleri, dans etmeleri, öpüşmeleri ve bomba olarak çekilen fotoğraflar. Genel konu başlıkları olarak bunları söyleyebiliriz. Eylem’in Ceylan hakkında araştırma yapıp boşanma bilgisine eriştiğini söylemesi ile bir belaya daha kucak açtık. Fotoğrafı çeken kişinin de Ceylan olduğunu düşünüyorum. Fethi ve Eylem’in ilişkisinin böyle bir konuda sarsılacağını düşünmüyorum. Belirli şeyler oturtulduktan sonra gelişen bir ilişkileri var.

Onun dışında yine kendine has konuşmaları ile ortamı neşelendiren çiftim sonunda dans etti. Ufaktan akım başlatıyorlar gibi gözükse de sonrasında yavaş bir parça ile devam ettiler. Dans ettikleri her saniyede birbirinde huzur bulan, tek sığınakları kendileri olan iki insan gördüm ben. Öpüşme ile de taçlandırdılar tabii.

Okuduğunuz için teşekkürler. Umarım keyif almışsınızdır. Sezonun devamındaki bölümlerde güzel sahneler görmek üzere. 

@rivrivcece

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!