tds_thumb_td_300x0
4 Dizi,1 Film; Karşınızda Alperen Duymaz!

Son yılların başarılı genç oyuncularından Alperen Duymaz, Çukur dizisine girmesiyle epey konuşuldu geçtiğimiz günlerde. Biz de kendisinin geçmişine şöyle bir göz atalım dedik.

3 Kasım 1992 tarihinde dünyaya gelmiş Alperen Duymaz. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünün 2. sınıfında eğitim görmekte halen. Alperen Duymaz’ın 2016 yılında Hürriyet gazetesine verdiği bir röportajdan çekirdek müptelası olduğunu, acı ve baharatlı yiyeceklere bayıldığını, en keyif aldığı sporun da bilardo olduğunu öğreniyoruz.

TATLI KUCUK YALANCILAR

Oyunculuğa ilk adımını Pretty Little Liars uyarlaması olan Tatlı Küçük Yalancılar dizisi ile atan genç oyuncu, Cesur karakterine hayat vermiştir. Burak Deniz,Büşra Develi,Bensu Soral,Ozan Dolunay gibi genç oyunculardan oluşan kadro dizinin finalinden sonra da sık sık görüşmeye devam etmiştir. Ayrıca Dilan Çiçek Deniz’le partner olup birlikte oynadığı ilk dizi bu olmuştur. Bu dizi projesinden önce Ankara’da yaşayan Duymaz, bu dizinin ardından yaşamını İstanbul’da sürdürmeye başlamıştır. 

İlk projesinden hemen sonra teklifler gelmeye başlamıştı yetenekli oyuncuya. Kabul ettiği ilk dizi projesi baş rollerini Selin Şekerci,Seçkin Özdemir ve Sezgi Sena Akay’la paylaştığı Acı Aşk dizisi olmuştur. Burada kendisini Ali olarak izleme şansı bulmuştuk ama ne yazık ki dizi 13.bölümüyle ekranlara veda etmişti.

Çekimleri Bodrum’da gerçekleşen, Timuçin Esen, Şevval Sam, Nejat İşler, Murat Aygen, Ezgi Şenler, Dilan Çiçek Deniz ve Hilmi Cem İntepe ile birlikte baş rolünü oynadığı Bodrum Masalı dizisinde ‘Ateş’ karakterine hayat vermiştir.

İlk iki dizisine göre daha uzun soluklu bir dizi olmuştu Bodrum Masalı. Ama 2017 yazında,sezon finali yapan dizinin bir anda yayından kalktığını öğrendik. Dizinin sevenleri çok isyan etmişti yaz döneminde,çok da haklılardı.

Ezgi Şenler’le partner olan Duymaz, portakal sembolünü benimseyen AsAt shipperların gözdesi olmuştu.

Bodrum Masalı’ndan sonra oyuncuya pek çok teklif gittiğini duymuştuk. Ancak kendisi başrol tekliflerinin arasından sıyrılıp, son dönemin başarılı dizisi Çukur’u tercih etmiş. Pek de güzel bir seçim yapmış bizce. Çukur dizisinde de Dilan Deniz’le rol alacak olması ise ikilinin sevenlerini çok sevindirdi. Diğer fandomlara bu şanstan verin sayın yapımcılar, tekrar bir arada görmek istediğimiz çook oyuncu var 🙂

Genç oyuncunun ilk film projesi olan, yönetmenliğini Selahattin Sancaklı’nın üstlendiği, oyuncu kadrosunda Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan, Yurdaer Okur ve Burcu Özberk’in yer aldığı Direniş Karatay 9 Mart’ta sinemalarda olacak.

Film çekimlerinin olduğu zamanlardan beri Burcu Özberk ile adı anılıyor yakışıklı oyuncunun. Sevenlerini meraklandıran ikili çok uzatmadılar ve birlikte olduklarını açıkladılar. Son zamanların en gözde çiftlerinden biri de onlar. Mutlulukları daim olsun!

Pazartesi akşamı 17.bölümüyle ekrana gelen Çukur dizisine Komiser Emrah olarak efsane bir giriş yaptı Duymaz. Yolu açık olsun!

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!