tds_thumb_td_300x0
2000’li Yılların En iyi Komedi Filmleri

Türk sineması 2000’li yıllarda adeta yeniden atağa geçti. Komedi filmleri de bu atağın başlıca sebebi oldu diyebiliriz. Seyircileri sinemaya çeken ve gişe rekorları kıran bu filmlerden bazılarını sizler için listeledik. İşte 2000’li yılların en iyi komedi filmleri!

  • Kolpaçino (2009)

Şafak Sezer’in oynadığı 2009 yapımı Kolpaçino komedi ve aksiyonun çok güzel harmanlanmasıyla izleyiciyi kendine bağladı. Özellikle gerçeğe yakın mafyatik diyaloglarıyla güldüren film hala izlenmekte.

  • Pardon (2005)

Ferhan Şensoy’un tiyatroda yıllarca sergilediği çok tuhaf soruşturma oyunu 2005 yılında Pardon filmi olarak karşımıza çıktı. Üç arkadaşın suçsuz yere yıllarca hapis yatmasını konu alan filmde Ferhan Şensoy, Rasim öztekin, Bülent Kayabaş ve Zeki Alasya gibi önemli isimler yer aldı.

  • Eyvah Eyvah (2010)

Sessiz sedasız giridği vizyonda adeta seyirci patlaması yaşattı. Ata Demirer ve Demet Akbağ’ın başrollerini paylaştığı Eyvah Eyvah’da klarnetçi Hüseyin ile assolist Firuzan’ın komik maceraları seyirciden tam not aldı.

  • Organize İşler (2005)

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği ve başrolünü oynadığı Organize İşler filmi çok beğenildi. Süperman Samet’in dolandırıcı Asım’la tanışmasıyla başlayan olaylar kahkahayı hiç eksik bırakmıyor. Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Özgü Namal, Altan Erkekli, Cem Yılmaz, Tolga Çevik ve daha birçok usta oyuncunun rol aldığı Organize İşler her izleyişinizde zevk alacağınız bir film.

  • Düğün Dernek (2015)

Yakın dönemin en başarılı komedi filmlerinden biri hiç kuşkusuz Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Rasim Öztekin’in başrollerini paylaştığı gişe rekortmeni Düğün Dernek’tir. Sivas’ta imece usulü bir düğün yapmaya çalışan kafadarların maceralarını anlatan film bölgenin renkli şivesiyle izleyicilerin gönlünü fethetmeyi başarmıştır.

  • G.O.R.A. (2004)

Türk’ün uzayla imtihanını Cem Yılmaz’dan başkası bu kadar iyi anlatamazdı. Mahallenin tüccarlarından Arif’in Gora gezegenine kaçırılmasıyla başlayan hikaye Hollywood filmleri ile dalga geçerek tavan yapıyordu. Komutan Logar, 216, Bob Marley Faruk gibi karakterleriyle de hafızalara kazındı.

  • Recep İvedik (2008)

Bir skeçten başlayan tiplemenin hiç gişe rekortmeni bir filme dönüşeceğini kimse tahmin edemezdi herhalde. Dikkat Şahan Çıkabilir adlı komedi programında ilk defa canlandırdığı Recep İveidk tiplemesini 2008 yılında beyaz perdeye taşıyan Şahan Gökbakar, bu ilk film ile büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Serinin her filmi sinemaseverler taraından büyük ilgi gördü.

  • Vizontele (2000)

Yılmaz Erdoğan’dan gerçek bir başyapıt. 1974 yılında Hakkari’ye televizyonun ilk defa gelişini anlatan film, gerek senaryosu gerek oyunculuğu ve muhteşem çekimleri ile Türk sinemasının dönüm noktalarından biri oldu. Hemen hemen her repliği hala hafızalarımızda kazılı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!