tds_thumb_td_300x0
10 Maddede Söz Dizisinin Eylem Mercier’ini Anlattık!

Söz dizisinin istihbaratçısı dediğimizde aklınıza ilk kim geliyor? İşte Eylem Mercier karakterini özetleyen bir kaç özellik:

•••

1- Aşkı

Eylem tüm olmaz dediği ve imkansız dediği şeyleri aşkı sayesinde yıktı. Fethi’ye olan bağı gün geçtikce daha da kuvvetlendi. Her şeyin üstesinden sevdiği adamın sayesinde gelmiş olması ve her acısında sığınabilecek tek kişinin Fethi olmasını biraz olsun duygulandırıyor. Zamanla yıktığı duvarlar sayesinde evlenmeye bile sıcak bakmıştı fakat kaderde mutlu son yoktu. Fethi’yi kaybettiğinde tutunduğu dalı da kaybetmiş oldu.

2- Güçlü

Eylem karakteri her zaman kadınların içinde keşfetmesi gereken gücü gösteren bir karakterdi. Yaşadığı onca acıyla birlikte dik durmayı başaran bir karakter. Hakkımda ne deniliyor diye düşünmeden haraket edip ve kendine göre doğru bulduğu her şeyi yaptı. Hiç bir erkek sayesinde ayakta durmadı, kendi ayakların üstünde durdu.

3- İstihbaratcı

Eylem işine çok önem veren bir istihbaratcı ama aynı zamanda nasıl hareket edeceğini bilen bir karakter. Kurduğu zeki planlar sayesinde bir çok teröristi göz altına alabilmişlerdi. Yaptığı hamleler doğrultusunda sorguda asla konuşmam diyenleri bile konuştura biliyordu.

4- Yalnızlık

Eylem ailesini geride bırakıp işi ve vatanı için savaştı. Geldiği ülkede sevenler çok azdı. Başlarda gazeteci olarak tanıldığında Tim’in bile sinirini bozan bir karakterdi. Eylem bu yalnızlığı sayesinde hayata tutunmaya devam etti. Bu tüm yalnızlığı içerisinde ışık olan adamı da kaybetti. Çölde yalnız bir ağaç gibiydi.

5- Neşeli

Eylem’i Eylem yapan özelliklerden birtanesi neşeli olması. Çok pozitif ama yeri geldiğinde negativ bir enerjisi oluyor. Fethi’nin kızgın veya sinirli olduğu zamanlarda onu yumuşatmak için espiriler yapıp ve güldürüyordu.

6- İş aşkı

Eylem için hayatında en önemli olan şeylerden bir tanesi işi. İstihbaratcı olmak tehlikeli olsa bile elinden ne geliyorsa yapıyordu. Gözü kara olması göze çarpan bir şeydi. Gazeteci oldu, canlı bomba oldu, star oldu, barmen oldu…

7- Yaraları

Ruhen açılmış olan yaraların dışında bedenen aldığı bir çok yara vardı. Dizide ilk kurşunu sevdiği adam tarafından yedi ve yaralanmalar tam olarak ozaman başladı. Bıçak yarası, elektiriğe bağlanması ve dövüşler. En büyük yaralarından bir tanesi de bebeğini kaybettiği zaman yaşadığı acı.

8- Korkusuz

Fethi’nin de dediği gibi Eylem çok korkusuz biri. Kafasına koyduğu şeyi yapıyor ve bu tabi ki zaman zaman başını belaya sokmasına sebep oluyor. Ölüme korkusuz gidiyor oluşu ve masumları kendi canından önde tutması hoş detaylardan biri.

9- Tehlikeli

Eylem bazı bakışlarıyla ve gülüşüyle tehlikeli olduğunu belli ediyor. Mesela Ceylan meselesinde küçük bir araştırmayla her şeyini öğrenmişti. Sinirlendirmek yanlış hamle olurdu.

10- Feminist

Kadınların gücünü gösteren Eylem Mercier. Aynı zamanda erkeklerin ve kadınların eşit olduğunu göstermeye çalışan bir karakter.

 

Çok güzel işlenmiş bir karaktere veda etmiş olduk. Umarım dizilerde daha çok kendi gücünü gösteren kadın karakterleri izleriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!