Zamanda Yolculuk Konulu 4 Aşk Filmi

Zamanda yolculuk bilimkurgularım vazgeçilmez konusu ancak sadece bilimkurgularda değil bazen aşk temalı filmler üzerinde de çok tatlı bir sos olarak kullanılabiliyor… Biz de bu alanda en çok dikkat çeken zamanda yolculuk/fantastik konulu 4 aşk filmini sizler için derledik.

1) Zaman Yolcusunun Karısı

Zaman yolcusunun karısı bu alanda yapılmış en iyi filmlerden biri olsa gerek. Başrollerinde Rachel McAdams ve Eric Bana’nın yer aldığı filmde zaman yolcusu olan kocasının ansızın ortadan kaybolmaları nedeniyle Clare, bu konu hakkında film boyunca henüz yeterince yolculuk yapmamış olan Henry’e göre daha fazla bilgi sahibidir. Öyle ki karısının 6 yaşındaki haliyle bile karşılaştığını görüyoruz. Zamandan soyutlanmış, aradan yıllar geçerek zamanın farklı noktalarında buluşan bir aşk hikayesine davetlisiniz.

2) Keşke 30 Olsam

Keşke 30 olsam, ergenlik sorunlarından ve arkadaş çevresinde kabul görmemekten bıkmış, çirkin olduğunu düşünen 13 yaşındaki bir kızın, doğum gününde 30 yaşında olmayı dilemesi ve bu içten dileğinin gerçek olmasıyla başlayan çok tatlı bir romantik hikayeyi konu alıyor. Dileği gerçek olan Jenna, 13 yaşındayken kendisine umutsuzca aşık olan en yakın arkadaşının da 30 yaşındaki halini buluyor ve nasıl koptuklarını, zaman içerisinde nasıl bir insana dönüştüğünü öğrenerek hayatının dersini alıyor, bir yandan da Matt’in hayatının aşkı olduğunu keşfediyor. Başrollerinde Jennifer Garner ve Mark Ruffalo’nun yer aldığı Keşke 30 Olsam, tam bir 00’s filmi. 

3) Zamanda Aşk

Başrolllerini Rachel McAdams ve Domhnall Gleeson’ın paylaştığı Zamanda Aşk, ailesindeki tüm erkeklerin zamanda yolculuk yeteneğine sahip olan Tim’in de 21 yaşına gelip yeteneklerine sahip olmasıyla başlıyor. Tim, bu yeteneğini kullanarak geçmişindeki utanç verici anları değiştirmeye başlar ama hayatı hep bu şekilde gitmez ve Mary ile tanışıp ona aşık olur.

4) Paris’te Gece Yarısı

Pariste Gece Yarısı’nın başrollerinde Owen Wilson ve Rachel McAdams yer alıyor. Evet, Rachel McAdams zamanda yolculuk ve aşk deyince akla gelen ilk isim sanıyoruz? 🙂 Film, geceleri zamanda yolculuk yapan bir yazarın 1920’lerin Paris’ine gitmesini ve aradığı aşkı ve ilhamı bulmasını anlatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!