Yerli Robin Hood’lar: Nevizadeler

Ulan İstanbul, yönetmenliğini Murat Onbul’un, senaristliğini Uğraş Güneş’in, yapımcılığını ise D Production’ın üstlendiği, başrollerini Uğur Polat, Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil, Kaan Yıldırım, Sevtap Özaltun, Caner Özyurtlu ve Salih Bademci’nin paylaştığı, 2014 yapımı Kanal D dizisidir. Biliyorum ki 10 kişiden en az 5 kişi Ferdi ve Karlos’a aşık olmuş, Maşuka’ya çok gülmüştür.

Ulan İstanbul çok özlendi. KarYar’ı ayrı, FerDer’i ayrı.. Hatta Bahadır’ın kilitlenmesini bile özledik! Hadi gelin hep birlikte 2014’e bir yolculuk yapalım..

KarYar ;

Hiç şüphesiz en çok özlediğim iki insan! FerDer’den çok KarYar’ı severdim ben, daha yakın görürdüm kendime. Onların aşkları, şakalaşmaları, gülüşmeleri daha bir farklıydı. Tanışmaları bile garipti, hem Karlos hem de Yaren’i çok özledi bu deli yürek. Karlos’un kırık burnu bile yüreğimden bir parçaymış gibi geliyor, vazgeçemiyorum. Sanki cidden ailemizden birileriymiş gibi geliyor. Yanık sesli Yaren ise, benim için çok uzun zamandır süregelen bir sevda. Şebnem Bozoklu’yu Ulan İstanbul’dan önce tanıdım ve adeta bayıldım. Hem Erkan Kolçak Köstendil hem de Şebnem Bozoklu, her role çabucak adapte olabilen, güzel sesli, süper oyunculukları olan iki nadide insan. Gerçek hayattaki dostlukları da paha biçilemez! Umarım hep böyle devam eder.

FerDer ;

Kavgalarla başlamış bir aşk. Aslına bakarsanız, iyi ki Derya’nın parasını çalmış diyoruz. Eğer kadınları karıştırmamış olsalardı, Derya şu an bu harika ekibe adını yazdırmamış ve öylece geçip gitmiş olacaktı.. Biliyorum doğru bir şey değil ama, çok teşekkürler Ferdi! Aşk itirafları çok özeldi.. Ekrana bakarken erirdik hep. Kavgaları da çok güzel ve özeldi ama aşık olduktan sonrası.. Tamamen süperdi. İşte diyorduk, aşk budur ya.

Genel olarak Nevizadeler’e gelirsek.. Yerli Robin Hood’lar. Yani zenginden alıp, fakire veriyorlar. Güzel bir amaç olsada, bunun sadece dizi ve filmlerde olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bahadır’ın kilitlenmesi, Kandemir ve Maşuka’nın garip ilişkisi..😂 Her sahnesi o kadar güzeldi ki, sanki bir hayali yaşamışız gibi hissediyorum. Daha sonra internete taşınması ve ücretli olması hiç iyi olmasada yinede sevdiğimiz diziler listesine adını yazdırdı. Eğer Ulan İstanbul’u izlemediyseniz kesinlikle izlemenizi öneriyorum.

Karlos’un da dediği gibi, “Çok eksiğiz be abi.”

NOT

YouTube kanalımızdaki Özge Yiğit’e ait Ulan İstanbul inceleme videomuza da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=AMd7C3sSPD8]

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!