Panzehir, yayın yılında sinemada düşük beklentiyle girdiğim fakat bitişinde çok mutlu olduğum, bende tekrar izleme isteği uyandıran suç, aksiyon, dram karışımı bir filmdi. Tavsiye amacıyla yazdığım bu yazıda biraz bahsetmek ve size izleyici yorumlarını göstermek istiyorum. Eğer hareketli, gerilimli ve biraz da gürültülü filmleri beğeniyor ve sürükleyici buluyorsanız bu yerli yapım tam size göre!
 
Yönetmenliğini Alper Çağlar’ın yaptığı 2014 yapımı Türk macera, aksiyon filmidir. Film, 9 Mayıs 2014 tarihinde gösterime girmiştir. Başta usta oyuncu Cüneyt Arkın olmak üzere sevdiğimiz isimlerle dolu sağlam oyuncu kadrosuna bir göz atmak isterseniz;
 
 
Kadir Korkut 48 yaşında. 30 senedir Kara Cemal diye bilinen 70 yaşındaki bir suç reisinin; İstanbul’un tek hakiminin sağ kolu. İkisi de birbirinin yansıması. Acımasız, zeki ve etraflarında korku ile anılan ayrı nesillerin yarattığı yeraltı dehaları. Cemal yönetmekte, Kadir öldürmekte. ,Kadir, Elsa Lund adında kör bir kadına aşık olduğunda artık kurtlar sofrasından kalkması gerektiğini anlar.
 
 
Ama içinde bulunduğu dünya Kadir’e vefa göstermez. Baba bildiği Kara Cemal, bitmek bilmeyen komploları uğruna oğlu bildiği ölüm meleğine de ihanet eder. Kadir, 6 saatte öldüren bir kimyasalla zehirlenir. Yaşamak ve sevdiklerini yaşatmak için tek çaresi Kara Cemal’in elinde tuttuğu panzehirdir. Bu sefer hayatı için Cemal’in istediklerini öldürmeye mecburdur. Kadir’in son gecesi böyle başlar. Zamanın t ükendiği, bedellerin giderek arttığı bir adrenalin fırtınası. Yanında zehirlenen polis köstebeği Cem ile beraber bu canilerin arasından çıkmanın bedeli, mutlak bir yüzleşme demektir.
 
 
 
 
Panzehir konu olarak, yeraltı dünyasında uzun yıllar boyunca çeşitli karanlık işlere bulaşan bir tetikçinin ve ihanete uğradığı manevi babasının hikayesini ele alıyor. Aksiyon ve film noir türlerindeki yapıtın yönetmen koltuğunda daha önce Büşra ve Dağ filmlerine imza atan genç yönetmen Alper Çağlar bulunuyor. Filmin oyuncu kadrosunda başroldeki Emin Boztepe’nin yanı sıra Cüneyt Arkın, Murat Arkın, Öykü Gürman, Kaan Urgancıoğlu, Çağdaş Agun ve Hüseyin Özay’ın gibi Türk oyuncular ve Edoardo Costa, Christina Gottschalk ve Florence Eugene gibi yabancı oyuncular da yer alıyor. 
 
 
Panzehir, Yeşilçam’ın usta ismi Cüneyt Arkın ve kendisi gibi oyuncu olan oğlu Murat Arkın’ı ilk kez beraber kamera önüne geçtiği film olma özelliğini taşıyor.
 
 
 
 
 
Diziye ait fragman, tanıtım ve başka detaylar için resmi hesaplara göz atabilirsiniz;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz