Yeni Sezon Yaklaşırken | Kardeşlerim Sezon Finali Değerlendirmesi

Kardeşlerim, Ekran macerasına biraz geç başladı ve hem sosyal medyada, hem reytinglerde büyük ilgi gördü. Uzun zamandır ekranda bir gençlik dizisi yoktu ve bu gençlik dizisi izlemek isteyen izleyicilere iyi geldi. Kardeşlerim 18.Bölümüyle 2.Sezon onayı alarak sezon finali yaptı ve dizi Eylül’de ekranda olacak. Dizi, Ağustos’un 2.haftası sete çıkacak. Ben de dizinin genel takipçisi olarak 1.Sezonla alakalı genel bir değerlendirme yapmak istedim.

Okulda Olaylar Devam Etti.
Tolga, Doruk vurulsun istedi ama Orhan hastanelik oldu, ve sakat kaldı. Tolga biraz ileriye gitti ve karakter iyice yalnız kaldı.
Berk’in düzeleceğine dair inanacağına dair inancım pek kalmadı, Aybike için değişirse bile karakteri gözümde aklamam biraz zaman alacak. Berk’e güvenmek için zamana ihtiyacımız var.

Akif Ve Suzan Cephesi


Akif, dizinin 1.bölümünde kötü olarak başlamıştı ve daha da kötüye evrilerek sezonu bitirmiş oldu. Akif’le uğraşacak güçlü bir karaktere dizide ihtiyaç var, Akif’in kara kutusu Erhan bizim biraz olsun umudumuzu arttırdı fakat o da hastanelik oldu, Akif’le uğraşacak birinin zeki ve cesur olması gerekir. Ben 2.sezonda dizide böyle bir karakter görmek isterim. Akif’e birinin dur demesi gerek, çünkü ben artık karakterin şansından ciddi anlamda sıkılmaya başladım.

Suzan’a  üzülüyorum. Karakter bir yandan parasızlıkla,  diğer yandan Harika’yla uğraşıyor, karakterin hiç gerçek anlamda dostu yok ve Suzan’a ciddi anlamda üzüldüm. Susan zor gününde birilerinden destek bulamadı ama en azından harekete geçti, bu çabası hoşuma gitti. Tabii yine de pek sonuç alamadı. Suzan’a iflas etmiş olarak veda ettik.

Nebahat ciddi anlamda sinirlerimi bozmaya başladı, Susan kötü duruma düştü ve bundan mutlu oldu, buna ekstra sinir oldum. Kadir, tesadüfen olay yerindeydi ve hapse düştü, ama Tolga olayları kaydetti ve Doruk’a bundan bahsetti. Doruğun, bu konuyla ilgili harekete geçeceğini sanmıyorum. Belki Tolga ortalığı karıştırmak için harekete geçer. Yeni sezonda göreceğiz.

Selim, Asiye’den karşılık bulamayacağını anlayınca apartmanların yıkılmasına ve evden atılmalarına sesini çıkartmadı, aşkına karşılık bulamayınca kendince intikam almak istedi. Selim zaten Doruk’a rakip olamazdı, bence karakterin dizideki hikayesi bitti, bir an Adını Feriha koydum dizisinde izlediğimiz Halil’e dönüşecek diye korktum, dizide zaten yeterince kötülük ve kötü var, buna ihtiyaç yok.
  

Kardeşler Yetimhanede

Hayat, kardeşler için daha zor artık! Kardeşlerim'in sezon finali bomba  gibi geliyor! - Son Dakika Magazin Haberleri

Asiye, Ömer ve Emel Şengüllerin şehir dışına çıkmasıyla ve Kadir’in hapse girmesiyle yetimhaneye düştü. Asiye yetimhanede yeni bir hayatta kalma mücadelesi verecek. Doruk ve Asiye resmen ayrıldılar, Doruk Asiye’yi anlamakta güçlük çekiyor çünkü hayatta zorlukla karşılaşmış bir karakter değil, Asiye’yle bulutlar üzerinde bir aşk yaşamak istiyor ama Asiye’nin daha büyük sorunları var.

2.Sezon Hakkında, Bölümlerden Beklentilerim


Yeni sezonda hikayeye yeni karakterler dahil olacak, dizinin yeterince kalabalık bir grubu var, ben dizideki bazı karakterleri gereksiz buluyorum ama tabi senaristler daha iyi bilir.
Ben Berk ve Aybike’yi, Doruk ve Asiye’yi daha fazla görmek istiyorum, umarım çiftlerin dizideki sahneleri iyice azalmaz, çünkü ikili olarak karakterlerin sahneleri zaten az. Berk karakterinin ailesini dizide görmek istiyorum.

Berk’in babasının yurtdışında ve sert bir adam olduğunu öğrendik, ama annesi hakkında bir bilgi alamadık. Ayrıca Berk’in okul dışındaki aile hayatı ve evdeki yaşamı şeklinde biraz daha bilgi edinmek istiyorum. Benden şimdilik bu kadar. Ağustos’un 2.haftasında çekimler başlayacak ve ekip sete çıkacak, yeni sezon için şimdiden sabırsızlanıyorum. Ekibe yeni sezonda  bol şans ve reytingler diliyorum. Son olarak Halit Özgür Sarı’ya ekstra parantez açmak istiyorum. Kendisi son bölümün yıldızıydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!