tds_thumb_td_300x0
Yeni Sezon Başlarken: Sen Anlat Karadeniz

Geçen sezon ocak ayının sonunda yayın macerasına başlayan Sen Anlat Karadeniz kısa sürede büyük bir izleyici kitlesine ulaştı. Dizi kısa sürede 5.bölümü ile son yılların en yüksek reyting oranını alarak, youtube da kısa sürede 1 milyon aboneye ulaşarak, her hafta gerek kendi tagiyle gerek dizi karakterlerinin isimleri replikleri trend topic listelerinde bir çok farklı rekora imza attı. Peki izleyici Sen Anlat Karadeniz’i neden bu kadar sevdi?

  • İlk Tanıtım

Çoğumuzun izlerken kamu spotu mu dediği ama bir o kadar da etkilendiği ilk tanıtımı ile yayın macerasında ne kadar iddialı olduğunu kanıtlayan Sen Anlat Karadeniz, şiddete boyun eğmeyen bir kadının hikayesi ve şerefsizliği görmeyi reddeden Karadenizli bir adamın hikayesi vaadiyle başladı. Dizi ilk bölümüyle bir çok kişiyi ekrana çekmeyi başardı.

  • Karadeniz

Muhteşem doğasıyla dizide başrol Karadeniz’di. Diziyi bence bu kadar ilgi çekici yapan şeylerden biri de hiç kuşkusuz Karadeniz’in o muazzam dokusuydu. Kimi zaman sahnelerin ve karakterlerin önüne geçen, kimi zaman onları tamamlayan bu muhteşem doğa diziye yöresel bir hava verdi. Dizi gerek çekim açılarının güzelliği gerek kullanılan mekanlarla izlerken ekran başındakilere bir görsel şölen sundu.

  • Doğallık

Dizi popüler ekran yüzlerinden oluşmayan kadrosuyla ve her biri rolleri için büyük emek vermiş oyuncularıyla, içinde olduğu coğrafyayı çok güzel bir şekilde yansıttı. Bu güne kadar izlediğimiz Karadeniz dizilerinden çok daha başarılı bir şekilde yöresel ağzı yansıtan oyuncular, karakterlerin sadece ağızlarıyla değil tavırlarıyla da Karadeniz insanına başarılı bir şekilde hayat verdiler. Dizide kurulan samimi sofralar, yöresel kıyafetler, geleneksel aile yaşantısı bu doğallığa ve dizinin bu denli sevilmesine katkı sağladı.

  • Samimi Karakterler

Dizi hikayesi itibariyle dram yükü çok olan bir anlatım fakat renkli karakterler ve onların neşeli hikayeleri diziyi samimi kıldı. Hepimizin ahh eltim olsa kız kardeşim olsa dediği Asiye reis, evin haylaz kardeşleri Kalelilerin neşesi yangazlar, sivri diliyle telgraf naciye ekranlarımıza neşe oldular. Baba sıcaklığıyla Osman dedemiz, abla samimiyetiyle Asiye reis, Kaleli kardeşlerin insanın içini ısıtan bağı diziyi daha da sevmemize yol açtı. Ve hiç şüphesiz en samimi en güzel en içimizi ısıtan karakterlerden biri de Yiğit’ti. Demir Birinci’nin tatlılığı , çabasız doğal oyunculuğu ile her sahnede bu karakteri hissettik. Oyy nenesi kurban olsun😊

  • Neftah

Uyumları, imkansızlıkları, bakışlarıyla aşkı bize sonuna kadar hissettiren Nefesle Tahir. Kimileri için diziyi izleten tek sebep, kimileri için dizinin unutulmaz imkansız aşkı. Her ne sebeple olursa olsun bu sezon herkesi ekrana çekmeyi başaran Nefesle Tahir’ in hikayesinde en büyük pay benim naçizane görüşümle oyuncuların uyumudur. Televizyonda onlarca aşk hikayesi varken onlarca kalem farklı karakterle aşkı anlatırken Nefes ve Tahir’in bu kadar sevilip bu kadar gerçekçi samimi bulunmasının en büyük sebebi; ekrandaki pırıl pırıl enerjileriyle Ulaş Tuna Astepe ve İrem Helvacıoğlu’ dur. Bakışlarıyla, duruşlarıyla imkansızlıklarını ve aşklarını sonuna kadar hissettiğimiz Nefes ve Tahir’i bakalım yeni sezonda neler bekliyor.

Bu ve aklıma gelmeyen bir çok sebeple seyirciyi 21 bölüm ekrana kilitlemiş başarılı yapım Sen Anlat Karadeniz yeni sezonda da çarşamba gününün iddialı yapımları arasında olmaya devam edecek. Yeni sezonda değişen teknik kadrosuyla Sen Anlat Karadeniz’e bol reytingler diliyorum ve bir seyirci olarak sabırsızlıkla 5 eylülü bekliyorum. Sizler Sen Anlat Karadeniz’i neden sevdiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!