tds_thumb_td_300x0
Yeni Dizi Muhteşem İkili’nin İlk Bölümünde Ne İzledik?

Yayın günü 1 Kasım Perşembe olan, Kanal D’nin yeni dizisi; Muhteşem İkili’nin ilk bölümünde ne izledik? İzleyicinin tepkisi ne oldu? Gelin biraz konuşalım! 

Baş rollerini İbrahim Çelikkol, Kerem Bürsin, Özge Can Gürel ve Öykü Karayel’in paylaştığı Muhteşem İkili dizisi geçtiğimiz akşam yayım hayatına girdi. Peki bu dizi ne anlatıyor? 

Muhteşem İkili, birbiriyle anlaşamayan, birbirini hazmedemeyen ama bir o kadar da birbirini asla yalnız bırakmayan ikilinin hayatını anlatıyor. Yani Mustafa Kerim Can & Mert Barca!

Mustafa Kerim Can, Anadolu yakasının en iyi polislerinden, Mert Barca ise Avrupa yakasının en iyi polislerinden. Bu ikilinin birbirini hazmedememesi, başlarına en ufak bir şey gelecek olsa bile birbirini yalnız bırakmamasının yanı sıra bu ikilinin aşklarına, heyecanlarına biz de ortak olacağız! 🙂 İbrahim Çelikkol (Mert Barca) ve Kerem Bürsin(Mustafa Kerim Can) ne güzel hayat vermişler büründükleri karakterlere…

Gelelim Özge Gürel(Nilüfer) ve Öykü Karayel(Yağmur)’den bahsetmeye! Nilüfer; MKC’nin kardeşi rolünde. Yağmur ise MKC’nin eski karısı. Neden boşandılar diye soracak olursanız eğer, MKC işi gereği geceleri evden çıktığı için ve titizlikleriyle bazen insanları sıktığı için, boşanmışlar. Bir de küçük oğulları Kaan var. Kaan aynı babası! Babası gibi giydiği kıyafeti, en az 2 kez düşünmeden seçmez! Aman üstlerine su, toprak vs. gelmesin onların en nefret ettiği şeydir kıyafetlerinin kirlenmeleri. 

Biraz Barca’nın hayatından söz edelim; Barca zamanında Demiraylara çok büyük hasarlar verdiği için Demiraylar Barca’yı öldürmenin hep bir yolunu bulmaya çalışmışlar hatta en son arabasını çalıştırmak için bir adam tutup, basacağı düğmeye bomba da yerleştirmişler. Hatta bu bomba karısı arabadayken patlamış ve karısının ölümüne sebep olmuştur.

Barca o zamandan beri doğru düzgün konuşmaz olmuş. Hatta karısının ölümünden  iki gün sonra işine başlamış. Barca’ya aşık olan, amirin kızı Yasemin var bir de. Yasemin karakteri yaşından büyük işlere kalkışacak bir tip bence! İlerleyen bölümlerde izleyip göreceğiz.. 

Geçtiğimiz akşam da Demiray adamı Semih’i görevlendirip, Barca ve Mustafa Kerim Can’a tuzak kurmasını istemişti. Semih de görevini hakkıyla yerine getirdi. Barca’yı karısının ölümüne sebep olan adamla karşı karşıya getirmişti. Barca tam o adamı vuracaktı ki, MKC geldi hemen arkasından. MKC Barca’ya onu vurmamasını söyledi ve Barca durdu. MKC tam engelledim sanıyordu ki, Barca tekrar silahı alıp karısını vuran adama yöneltti. Yine MKC, Barca’nın üstüne atlayıp, ikisi de yere düşmüştü. Geçici bir baygınlık geçirdiklerinde MKC uyandığında yanında Barca’yı göremedi ve korktuğu şeyin başına gelmesinden endişeleniyordu. Korktuğu şey, Barca’nın o adamı vurup hapishaneye girmesiydi. Barca o adamı vursaydı eğer hapishaneye girecekti. O adam Barca ve MKC bayıldığında büyük ihtimal kendini vurup suçun Barca’ya kalmasını sağlamıştı. Barca ben yapmadım demeye fırsat kalmadan polisler gelmiş ve Barca’yı tutuklamışlardı. Semih’in diğer hedefi MKC’ydi. MKC’ye de mesaj atarak anlaşma yapmak istemişti.  MKC’nin düşeceği tuzaktan haberi olmayarak Semih’in yanına gitmiş ve Semih’i bulmak için girdiği mekana ateş etmiş ve tek oturan kişi Semih kaldığında anlamıştı onun olduğunu. Hemen ardından polisler geldi ve MKC, ettiği ateş yüzünden geldiklerini sanıyordu ancak yanılıyordu.. Semih MKC’nin eski eşi Yağmur’un evine uyuşturucu yerleştirmişti. Suçlusu da MKC olmuştu ve MKC de polisler tarafından alarak tutuklanmıştı. Geçtiğimiz bölümü MKC ve Barca’nın hapishaneye girmesiyle kapatmıştık. Bakalım bir diğer bölümde bizleri neler bekliyor?

Peki izleyici ne tepki verdi?

Total’de 7. olan, AB’de 5. , ABC’de ise 6. olan Muhteşem İkili dizisi izleyici tarafından beğeni alan dizilerden. 

Perşembe akşamları karşısında güçlü diziler olmasına rağmen, “ben de buradayım” diyecek dizilerden. Hem polisiye, hem aşk, hem aksiyon her türlü konuya hakim! O zaman lafı çok uzatmadan, izlememiş olanlar için de fazla spoiler vermeden bitirelim yazıyı burada. Haftaya Perşembe yani 8 Kasım  20:00’da Kanal D’de görüşmek üzere!  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!